LAJMI I FUNDIT:

Brad Pitt, DiCaprio dhe Selena Gomez sjellin fuqinë e yjeve në Festivalin e Filmit në Kanë

Brad Pitt, DiCaprio dhe Selena Gomez sjellin fuqinë e yjeve në Festivalin e Filmit në Kanë
Brad Pitt dhe Leonardo DiCaprio, foto:Sony Pictures

Në Kanë ka filluar sot (e martë) edicioni i 72-të i Festivalit Ndërkombëtar të Filmit, ku deri më 25 maj për Palmën e Artë do të garojnë 21 filma.

Reklama

Këtë vit regjisori i filmit “Birdman”, Alejandro G. Inarritu, drejton një juri që përfshin Elle Fanning, regjisorin grek, Yorgos Lanthimos, aktoren Senegalese Maimouna N’Diaye, regjisorin polak Pawel Pawlikowski, autorin e librit komik francez dhe regjisorin Eric Bilal.

Padyshim që filmi më i madh për çmimin kryesor të ngjarjes është realizimi i Quentin Tarantinos, “Once upon a Time in Hollywood”.

Leonardo DiCaprio luan rolin e Rick Dalton, ndërsa Brad Pitt ka një rol të dyfishtë si Cliff Booth. Të dy janë duke luftuar me një peizazh të ndryshueshëm të Hollywoodit, të gjitha të ilustruar nga fqinja tjetër e Daltonit, Sharon Tate, e luajtur nga Margot Robbie.

Një nga filmat që nuk duhet humbur është edhe “The dead do not Die”, pjesë e të cilit është edhe ylli Selena Gomez, film ky që do të bëjë edhe hapjen e festivalit.

Ndryshe, çmimin kryesor do ta japë juria, presidenti i të cilës është pikërisht regjisori meksikan, Alejandro G. Inarritu. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Eskalon situata, Bledi Mane degradon me fjalor banal ndaj Nita Latifi në emision

Eskalon situata, Bledi Mane degradon me fjalor banal ndaj Nita Latifi në emision

Magazina
Duke u mbajtur për dore dhe shumë të afërt – forcohen thashethemet për lidhjen e Lukakut me Megan Thee Stallion

Duke u mbajtur për dore dhe shumë të afërt – forcohen thashethemet për lidhjen e Lukakut me Megan Thee Stallion

Magazina
Bëhet viral momenti kur Jane Fonda e goditi në shpinë me certifikatën e çmimit regjisoren fituese në Kanë

Bëhet viral momenti kur Jane Fonda e goditi në shpinë me certifikatën e çmimit regjisoren fituese në Kanë

Magazina
Shakira dhe makthi i papritur që po përjeton me fëmijët në Miami

Shakira dhe makthi i papritur që po përjeton me fëmijët në Miami

Magazina
Publikohet dokumenti që vërteton se kurorëzimi i Luizit me Kiarën ishte fiktiv, fituesi i BBVA rezulton beqar në gjendjen civile

Publikohet dokumenti që vërteton se kurorëzimi i Luizit me Kiarën ishte fiktiv, fituesi i BBVA rezulton beqar në gjendjen civile

Magazina
Pas ndarjes nga Blero, Afrona Dika prezanton të dashurin e ri

Pas ndarjes nga Blero, Afrona Dika prezanton të dashurin e ri

Magazina
Kalo në kategori