Borini: Kurrë nuk isha pranë transferimit në Kinë

Fabio Borini (Foto: Paolo Rattini/Getty Images/Guliver)

Sulmuesi i Milanit, Fabio Borini këmbëngul se nuk ishte kurrë afër transferimit në Kinë.

Borini është deklaruar rreth spekulimeve që e lidhin atë me klubin nga Superliga e Kinës, Shenzhen FC.

Sulmuesi italian ka deklaruar pas fitore 2-0 ndaj Genoas, se ai kurrë nuk ishte afër transferimit në Kinë.

Milani tregon forcën, fiton në udhëtim te Genoa
Lexo po ashtu Milani tregon forcën, fiton në udhëtim te Genoa

“Unë nuk isha kurrë pranë Kinës”, ka thënë fillimisht Borini për MilanNews.it pas ndeshjes, ku shënoi njërën nga golat.

“Ideja ime ishte që të qëndroja në Milano. Jam i lumtur për sot dhe për të ardhmen”.

Borini gjatë ndeshjes ndaj Genoas (Foto: Paolo Rattini/Getty Images/Guliver)

“Kjo fitore është e rëndësishme në vijimin e ndeshjeve të vështira që na presin, sepse fitorja në Genoa është gjithmonë e komplikuar dhe i hedh të tjerat pas”.

“Është gjithmonë pak më e lehtë pasi të shkosh në sulm”.

Genoa 0-2 Milan, notat e lojtarëve
Lexo po ashtu Genoa 0-2 Milan, notat e lojtarëve

“Golat? Kur punoni shumë fortë dhe mirë, dhe shpaguheni për të, është gjithmonë mirë”.

“A ndiheni si një xhoker në kuti? Jo”, përfundoi sulmuesi italian. /Telegrafi/

Dy lojtarë 'refuzuan' të ekzekutonin penalltinë në ndeshjen Man City-Real Madrid

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

Ka pesë vite pjesë e klubit, çmimi qesharak i shitjes që Reali i ka vendosur yllit të skuadrës

Ndryshojnë në mënyrë drastike shanset, superkompjuteri vjen me parashikim të ri për Ligën e Kampionëve

Portieri i Real Madridit u ndihmua nga bashkëlojtarët e tij para pritjes së penalltisë së Kovacicit, njëri luajti rol kyç