Giacomo Bonaventura është afër që të kalojë te Lazio në afatin kalimtar të kësaj vere.

Calciomercato raporton se mesfushori nuk është i lumtur me minutazhën që ka te Rossonerët dhe e kërkon largimin.

Kontrata e 30-vjeçarit skadon në fund të këtij sezoni dhe ai thuhet se ka refuzuar të vazhdojë kontratën me Milanin.

Milani ka dy oferta për Bonaventuran Milani ka dy oferta për Bonaventuran

Kështu, skuadra italiane do të jetë e detyruar që të lejojë largimin e tij me parametra zero, e për më shumë ai pritet të kalojë te rivali i tyre nga Serie A.

Lazio  dëshiron që të transferojë Bonaventuran, pasi Simone Inzaghi e pëlqen lojën e tij dhe dëshiron ta marrë në radhët e tij. /Telegrafi/