LAJMI I FUNDIT:

Boateng zbulon pyetjen e çuditshme që Messi ia kishte bërë rreth Ronaldos, teksa portugezi luante në Serie A

Boateng zbulon pyetjen e çuditshme që Messi ia kishte bërë rreth Ronaldos, teksa portugezi luante në Serie A
Reklama

Ish-mesfushori i Milanit dhe Barcelonës, Kevin-Prince Boateng zbulon se Lionel Messi e pyeti atë nëse ishte e vështirë të shënosh gola në Itali kur matej me rivalin e tij gjatë kohës kur Cristiano Ronaldo luante në Juventus.

Kishte thashetheme për një kohë të gjatë se Interi ishte afër nënshkrimit të Messit kur ai ishte ende një lojtar shumë i ri dhe e njëjta u raportua përsëri kur argjentinasi u largua nga “Camp Nou” në drejtim të PSG-së në vitin 2021.


Reprezentuesi argjentinas ishte shok skuadre me Boateng për gjashtë muaj në vitin 2019 dhe fliste rrallë me të, përveçse kur e pyeti për jetën në Serie A.

Lionel Messi ka emëruar performancën më të mirë të një portieri që ka parë ndonjëherë
Lexo po ashtu Lionel Messi ka emëruar performancën më të mirë të një portieri që ka parë ndonjëherë

“Ne folëm një herë në dush, ai më pyeti nëse ishte e vështirë të shënosh gola në Itali”, ka thënë Boateng për emisionin “Vibe with Five”.

“Sepse në atë kohë Ronaldo ishte në Itali. Ai më pyeti, a do të shënoja shumë gola? Unë iu përgjigja: do të shënoje kudo, ti je Messi”, u shpreh Boateng.

“Ju mund ta shihnit pak rivalitetin. Ata e respektojnë shumë njëri-tjetrin, por ju mund të vëreni se ai po pyeste a është e vështirë. Thashë se është më e vështirë, sepse në Itali është më e rëndësishme të mbash portën e pastër sesa të shënosh”.

Boateng është i bindur se Messi do të kishte qenë në gjendje të luante në Itali po aq mirë sa bëri Ronaldo.

“Ai mund të shënojë sa herë të dojë, si Ronaldo. Këta të dy, ata mund të shkonin kudo.”

Fituesi i Topit të Artë pritet t'i bashkohet Messit tek Inter Miami
Lexo po ashtu Fituesi i Topit të Artë pritet t'i bashkohet Messit tek Inter Miami

Megjithatë, vlen të theksohet se portugezi u përball me shumë kritika gjatë kohës së tij me Juventusin dhe madje edhe tifozët e “Zonjës së Vjetër” nuk i vlerësuan gjithmonë paraqitjet e tij.

“Futbolli është i tillë, në një sekondë ata harrojnë gjithçka. Ky djalë shënoi çdo ndeshje, dy ose tre gola”, përfundoi Boateng./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Moment tmerrues për gjyqtarin, i transportuar me barelë pasi u rrëzua në tokë nga lëndimi i rëndë

Moment tmerrues për gjyqtarin, i transportuar me barelë pasi u rrëzua në tokë nga lëndimi i rëndë

Ligat tjera
Tronditje në Gjermani: Vdiq në moshën 26-vjeçare lojtari që konsiderohej si një talent i madh

Tronditje në Gjermani: Vdiq në moshën 26-vjeçare lojtari që konsiderohej si një talent i madh

Ligat tjera
Ish-agjenti i FBI-së përndjek Djokovicin, është në listën e personave me “rrezikshmëri të lartë”

Ish-agjenti i FBI-së përndjek Djokovicin, është në listën e personave me “rrezikshmëri të lartë”

Tenis
Kishte dështuar te Barcelona, por gjigantët e Ligës Premier janë të gatshëm të paguajnë 45 milionë euro në janar për Todibon

Kishte dështuar te Barcelona, por gjigantët e Ligës Premier janë të gatshëm të paguajnë 45 milionë euro në janar për Todibon

La Liga
Manchester United me 'kontratë në tavolinë' për Ancelottin - dy lojtarë e presin me padurim italianin në Old Trafford

Manchester United me 'kontratë në tavolinë' për Ancelottin - dy lojtarë e presin me padurim italianin në Old Trafford

Premier League
Abramovich donte të dhuronte paratë nga shitja e Chelseat në Izrael, qeveria britanike merr vendimin përfundimtar

Abramovich donte të dhuronte paratë nga shitja e Chelseat në Izrael, qeveria britanike merr vendimin përfundimtar

Premier League
Kalo në kategori