LAJMI I FUNDIT:

Blendi Idrizi shënon golin e parë në Bundesligë me fanellën e Schalkes

Blendi Idrizi shënon golin e parë në Bundesligë me fanellën e Schalkes

Bundesliga ka prodhuar një rezultat të befasishëm në ditën e sotme ku Schalke 04 ka mundur Eintracht Frankfurtin me rezultatin 4-3.

Schalke ka rënë nga elita e futbollit prej kohësh dhe kishte vetëm 10 pikë në fundin e tabelës, por ky klub në ndeshjet e mbetura po iu jep hapësirë futbollistëve të rinj, shumica që kanë dal nga akademia e klubit.


Sot ishte pikërisht momenti i futbollistit shqiptar që luante për Kosovën U-21, Blendi Idrizi.

Sulmuesi 23-vjeçar shfrytëzoi një pasim të bukur të Klaas-Jan Huntelaar për të dërguar topin në rrjetë.

Kjo ishte vetëm ndeshja e tij e dytë, pasi debutoi një javë më parë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Hidhet shorti për Copa America 2024, Brazili në ‘grupin e vdekjes’

Hidhet shorti për Copa America 2024, Brazili në ‘grupin e vdekjes’

Përfaqësueset
Golashënuesi i tretë më i mirë në Evropë transferohet te Milani për vetëm 17.5 milionë euro?

Golashënuesi i tretë më i mirë në Evropë transferohet te Milani për vetëm 17.5 milionë euro?

Serie A
Kanë investuar miliona, por mbesin amator dhe qesharak: Penalltia e shkaktuar në Arabinë Saudite bën xhiron e botës

Kanë investuar miliona, por mbesin amator dhe qesharak: Penalltia e shkaktuar në Arabinë Saudite bën xhiron e botës

Premier League
Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Ndërkombëtare
“Do të doja ta shihja te Barcelona” – Suarez ia thotë në sy dëshirën e tij sulmuesit të ri të Real Madridit

“Do të doja ta shihja te Barcelona” – Suarez ia thotë në sy dëshirën e tij sulmuesit të ri të Real Madridit

La Liga
Bayerni i kërkon Realit ta përfshijë një yll të tyre në ofertën për Davies

Bayerni i kërkon Realit ta përfshijë një yll të tyre në ofertën për Davies

Bundesliga
Kalo në kategori