LAJMI I FUNDIT:

Blend Baftiu, njeriu i golave në edicionin 2019/2020

Blend Baftiu, njeriu i golave në edicionin 2019/2020

Ky sezon ka shkuar nën rivalitetin e ashpër të dy talentëve, Blend Baftiu dhe Arb Manaj, që luftonin për ‘Këpucën e Artë’, apo top shënuesin e Superigës.

Blend Baftiu, mesfushori sulmues i Ballkanit, ka shkëlqyer këtë sezon, duke shënuar plot 19 gola.

Ai ishte më i mirë sa i përket golave këtë edicion, ku shpesh herë ka bërë që edhe kundërshtarët ta duartrokasin.

I dyti pas tij vjen Arb Manaj, apo ‘hajmalia’ e Trepçës ’89. Po të mos ishte Manaj me 18 golat e tij, ‘minatorët’ do të ishin sot në Ligën e Parë.

Këta dy edhe pse të rinj, lanë pas vetës sulmues me përvojë të madhe si Ahmed Januzi e Kastriot Rexha.

Januzi ka shënuar 14 herë, ndërsa Rexha 13 herë duke luajtur për Feronikelin e Dritën.

Gerhard Progni ka shënuar 12 herë, duke i treguar njëri nga lojtarët më vendimtar.

Me nga 11 gola janë Fiton Hajdari dhe Alban Shillova, nërsa nga 10 herë kanë shënuar Betim Haxhimusa, Shend Kelmendi, Oto John dhe Bashkim Shala.

/Telegrafi/    

Në trend Sport

Më shumë
Vdes në moshën 26-vjeçare portieri i Malit të Zi, vetëm 10 ditë më parë gëzoi kombin e tij

Vdes në moshën 26-vjeçare portieri i Malit të Zi, vetëm 10 ditë më parë gëzoi kombin e tij

Ndërkombëtare

"Nuk e prisja ftesën për Evropian, pasi mendoja të luaja për Kosovën", Tarashaj: Shqipëria mund të befasojë, Zvicra në gjysmëfinale nëse Shaqiri është në formë

Romak Zeqiri
Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Përfaqësueset
Topi i goditur nga Wirtz përfundoi në portë me një shpejtësi marramendëse

Topi i goditur nga Wirtz përfundoi në portë me një shpejtësi marramendëse

Përfaqësueset
Superkompjuteri parashikon pesë favoritët për ‘Këpucën e Artë’ në Euro 2024

Superkompjuteri parashikon pesë favoritët për ‘Këpucën e Artë’ në Euro 2024

Përfaqësueset
Dikur ishin refuzuar, tani janë lojtarë kyç: Gjashtë yje, një shqiptar mes tyre që mund të shkëlqejnë në Euro 2024

Dikur ishin refuzuar, tani janë lojtarë kyç: Gjashtë yje, një shqiptar mes tyre që mund të shkëlqejnë në Euro 2024

Përfaqësueset
Kalo në kategori