LAJMI I FUNDIT:

Binance vazhdon të mbetet fitimprurëse në tregun e kriptovalutave

Binance vazhdon të mbetet fitimprurëse në tregun e kriptovalutave

Bursa më e madhe e kriptovalutave për nga vëllimi i tregtisë Binance, ende është fitimprurëse pavarësisht nga rëniet e mëdha të tregut të kësaj industrie në vitin e kaluar.

Reklama

Bitcoin si kriptovaluta më me madhe ka rënë për 80 për qind të vlerës së saj nga një rekord prej 20 mijë dollarësh që ishte në muajin dhjetor 2017.

“Deri më tani, ne vazhdojmë të zhvillojmë një biznes fitimprurës”, tha Wei Zhou, zyrtar financiar i Binance, përcjell Telegrafi.

Të gjitha lajmet nga Kriptovaluta
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Kriptovaluta

Sipas një raporti, vitin e kaluar Binance bëri 446 milionë dollarë, ndërsa shefi ekzekutiv i Changpeng Zhao, i tha Bloomberg se Binance është duke synuar një fitim neto midis 500 milionë dollarë dhe 1 miliard dollarë.

Vitin e kaluar, kompania bleu një portofol të Trust Wallet dhe investoi 2.5 milionë dollarë në Travel by Bit, i cili u lejon përdoruesve të udhëtojnë duke paguar me kriptovaluta. /Telegrafi/


Në trend Ekonomi

Më shumë
Qytetari tregon tavolinën e ushqimit të mbushur me produkte cilësore vendore

Qytetari tregon tavolinën e ushqimit të mbushur me produkte cilësore vendore

Ekonomi
A ju besohet se këto fotografi janë realizuar në Kosovë? Mahnituni nga dizajni i jashtëm dhe i brendshëm i Renault Austral

A ju besohet se këto fotografi janë realizuar në Kosovë? Mahnituni nga dizajni i jashtëm dhe i brendshëm i Renault Austral

Auto Mita
Bursa për studentë nga Kosova nga CITY College, Kampusi i Evropës i Universitetit të York-ut

Bursa për studentë nga Kosova nga CITY College, Kampusi i Evropës i Universitetit të York-ut

CITY College
Art House organizon konferencën e parë për digjitizimin dhe digjitalizimin e dokumenteve

Art House organizon konferencën e parë për digjitizimin dhe digjitalizimin e dokumenteve

Art House
Tri dekada plot sukses dhe arritje për Alba qeramika

Tri dekada plot sukses dhe arritje për Alba qeramika

Albaqeramika
Dyshohet se domatet e importuara nga Shqipëria përmbajnë sasi të hormoneve, AUV në pritje të rezultateve laboratorike

Dyshohet se domatet e importuara nga Shqipëria përmbajnë sasi të hormoneve, AUV në pritje të rezultateve laboratorike

Jehona Hulaj
Kalo në kategori