LAJMI I FUNDIT:

Betis 3-5 Real Madrid, notat e lojtarëve

Betis 3-5 Real Madrid, notat e lojtarëve
Asensoi duke festuar me bashkëlojtarët golin e parë në takim (Foto: GettyImages)

Duket se më në fund Real Madridi ka gjetur formën e mirë, ata arritën fitore ndaj Real Betisit në La Liga me rezultat 3-5.

Reklama

Golat për skuadrën e Zinedine Zidanes i shënuan Marco Asensio (11′, 59′), Serio Ramos (50′), Cristiano Ronaldo (65′) dhe Karim Benzema (+90′).

Kurse për vendasit shënuan Aissa Mandi (33′), autogol Nacho (37′) dhe Sergio Leon (85′).

Ronaldo pas shënimit të golit (Foto: GettyImages)

Më i miri në këtë takim ishte CR7, cili përveç golit bëri një paraqitje të mirë, statistikat: 22 prekje të topit, 11 (92%) pasime të kompletuara, pesë gjuajte, katër në portë, dy driblime të suksesshme, një gol dhe një shans i krijuar.

Përveç golashënuesve lart për paraqitjen u vlerësuan edhe Lucas Vazquez dhe Thoe Hernanez, ndërsa më poshtë keni notat e lojtarëve.

Real Betis:

Real Madrid:

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Pochettino e do njërin ndër yjet më të mëdhenj të Real Madridit te Chelsea

Pochettino e do njërin ndër yjet më të mëdhenj të Real Madridit te Chelsea

Premier League
Kroos i dashuruar në lojën e talentit të Real Madridit: Ky djalë duhet të stërvitet me ne çdo ditë sepse është i mrekullueshëm

Kroos i dashuruar në lojën e talentit të Real Madridit: Ky djalë duhet të stërvitet me ne çdo ditë sepse është i mrekullueshëm

La Liga
Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Bundesliga
Cila skuadër i ka tifozët më të zhurmshëm në Ligën e Kampionëve - publikohet lista

Cila skuadër i ka tifozët më të zhurmshëm në Ligën e Kampionëve - publikohet lista

Liga e Kampionëve
Publikohen deklaratat e gruas që Dani Alves dyshohet se e sulmoi seksualisht

Publikohen deklaratat e gruas që Dani Alves dyshohet se e sulmoi seksualisht

Ndërkombëtare
Mourinho flet për të ardhmen e Romës, Dybala dhe historia e Sevillas përpara finales së Ligës së Evropës

Mourinho flet për të ardhmen e Romës, Dybala dhe historia e Sevillas përpara finales së Ligës së Evropës

Liga e Evropës
Kalo në kategori