LAJMI I FUNDIT:

Bernardeschi: Ronaldo nuk ka merituar një përfundim të këtillë

Bernardeschi: Ronaldo nuk ka merituar një përfundim të këtillë
(Foto: Getty Images/BeSoccer)

Futbollisti italian, Federico Bernardeschi, beson se Cristiano Ronaldo ka merituar një përfundim tjetër të karrierës së tij.

Ish-anësori i Juventusit iu bashkua ekipit të MLS, Toronto FC, në verën e kaluar dhe ka shënuar tetë gola në 13 paraqitje. Ai ka luajtur me CR7 te Zonja e Vjetër dhe ishte njëri nga lojtarët që ka pasur raporte të mira me superyllin portugez.

“Më vjen keq për Cristianon, ai ka merituar ta përfundojë karrierën në një mënyrë tjetër”, ka thënë Bernardeschi për Cronache Di SpogliatoioTwitch.

(Foto: Getty)

“Për atë që ka treguar, ai është në mesin e tre lojtarëve më të mirë në histori. Para së gjithash, më vjen keq në nivel human, për personin që është”.

Reklama

“Një lojtar i nivelit të tij duhet të ndalet kur ai mendon se është momenti më i mirë, por njeriu duhet të jetë mjaft i mençur për ta kuptuar kur vjen (ai moment)”, ka shtuar italiani.

Reklama

Derisa pritet të mos luajë më për Portugalinë, Ronaldo është pranë nënshkrimit me Al Nassr në Arabinë Saudite deri në qershor të vitit 2025 për t’u bërë lojtari më i paguar në botë. /Telegrafi/

(Foto: Getty)

Në trend Sport

Më shumë
Lista me trajnerët më të paguar në botë, fituesi i shumëfishtë i Ligës së Kampionëve është i shtati

Lista me trajnerët më të paguar në botë, fituesi i shumëfishtë i Ligës së Kampionëve është i shtati

Ndërkombëtare
Humbi 1 milion euro në një dorë pokeri, reagimi i çuditshëm i Neymarit ka befasuar të gjithë

Humbi 1 milion euro në një dorë pokeri, reagimi i çuditshëm i Neymarit ka befasuar të gjithë

Ligue 1
Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Ndërkombëtare
Paga e re e Kvaratskhelia në Napoli ka tronditur tifozët, duke menduar se kishte një gabim shtypi

Paga e re e Kvaratskhelia në Napoli ka tronditur tifozët, duke menduar se kishte një gabim shtypi

Serie A
Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

La Liga
Abramovich financoi fshehurazi klubin holandez duke investuar 117 milionë euro

Abramovich financoi fshehurazi klubin holandez duke investuar 117 milionë euro

Ligat tjera
Kalo në kategori