Berisha: Në lojën kthyese shkojmë sikur të jetë rezultati 0-0

Pas fitores së sotme të Prishtinës në ndeshjen e parë finale të Ballkan Ligës, kundër Mornarit,  ka folur Dardan Berisha.

Berisha ka thënë se ndeshja ka qenë e mirë dhe se kanë fituar me meritë. Ai nuk ka lënë pa përmendur as atmosferën e mrekullueshme të krijuar nga publiku vendas, duke vënë theks të veçantë tek Plisat, transmeton Koha.net.

“Ndeshje e mirë, e fortë, me meritë e kemi fituar. Ka qenë atmosferë tepër e mirë, fenomenale, e falënderoj krejt Prishtinën, e në veçanti Plisat”, ka thënë Berisha për Koha.net.

Lojtari më i mirë kosovar dhe MVP i vitit të kaluar në Ballkan Ligë, Dardan Berisha, ka thënë më tej se diferenca prej 14 pikësh për lojën kthyese nuk do të luaj rol sepse atje do të shkojnë sikur do të ishte rezultati 0:0.

Ai në fund ka folur edhe për paraqitjen e tij në këtë ndeshje. “Pjesën e parë jo shumë i kënaqur, të dytën ka qenë më mirë”, është shprehur Berisha.

Meç i madh i boksit mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk - detajet minutë pas minute

Gjithçka çfarë duhet të dini për meçi mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk: Koha, titujt, rekordet dhe pesha e tyre

Real Madrid ka një bishë 19-vjeçare në skuadër: Turku i talentuar Arda Guler tregoi trupin pas stërvitjeve të shumta

Mbrojtësi i Borussia Dortmund trondit me pamjen e tij - ai fiton 10 milionë euro në vit dhe pas dy javësh ka finalen e Ligës së Kampionëve

Modric refuzoi dy oferta të mëdha për të qëndruar në Real Madridi, madje ka ulur edhe pagën

Dhjetë nënshkrimet më të mira të Jurgen Klopp si trajner i Liverpool - Salah, Mane dhe të tjerët