LAJMI I FUNDIT:

Benzema zgjedh 11-shen më të mirë të të gjitha kohërave, befason të gjithë me zgjedhjet e tij

Benzema zgjedh 11-shen më të mirë të të gjitha kohërave, befason të gjithë me zgjedhjet e tij

Karim Benzema, në një intervistë për televizionin e klubit saudit, Al Ittihad, klubi për të cilin luan aktualisht, ka zbuluar një ekip prej 11 futbollistëve më të mirë në historinë e futbollit.

Zgjedhjet e sulmuesit francez kanë befasuar të gjithë pasi është nga të paktët që nuk ka përmendur në këtë zgjedhje Lionel Messin dhe Cristiano Ronaldon.

Natyrisht që ‘ushtritë’ e fansave të të yjeve kanë reaguar menjëherë dhunshëm në rrjetet sociale, ndaj Benzema është përballur me shumë ofendime për zgjedhjen e tij.


Domethënë, Benzema zgjodhi vetëm pesë nga lojtarët me të cilët luajti, si në Lyon, Real Madridi, ashtu edhe në kombëtaren franceze.

Pra, në skuadrën e Benzemas, Manuel Neuer është vendosur në portë, ndërsa mbrojtës janë Dani Alves dhe Marcelo, dhe në qendër Pepe dhe Sergio Ramos.

Claude Makelele, Paul Pogba dhe Zinedine Zidane janë në mesfushë, ndërsa Ronaldinho kompleton diamantin.

Sulmi drejtohet nga legjenda brazilian, Ronaldo Nazario dhe vetë Benzema. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Ronaldo, Messi, Pele apo Maradona? - ChatGPT tregon se kush është lojtari më i mirë i të gjitha kohërave

Ronaldo, Messi, Pele apo Maradona? - ChatGPT tregon se kush është lojtari më i mirë i të gjitha kohërave

Ndërkombëtare
Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Përfaqësueset

"Yamal duhet të ndalohet të luajë" - ylli i Spanjës zë në befasi të gjithë me deklaratën për Laminen

Përfaqësueset
Al-Nassr i Ronaldos ofron mega kontratë për ta bërë yllin e Real Madridit futbollistin më të paguar në botë në pozicionin e tij

Al-Nassr i Ronaldos ofron mega kontratë për ta bërë yllin e Real Madridit futbollistin më të paguar në botë në pozicionin e tij

La Liga
Ekspedita e Spanjës arrin në Madrid, vëmendjen merr princesha me fanellën yllit të La Rojas

Ekspedita e Spanjës arrin në Madrid, vëmendjen merr princesha me fanellën yllit të La Rojas

Përfaqësueset
Renditja pëson ndryshime të mëdha, këta janë favoritët për ta fituar Topin e Artë

Renditja pëson ndryshime të mëdha, këta janë favoritët për ta fituar Topin e Artë

Ndërkombëtare
Kalo në kategori