Juventusi mund të jetë pa shërbimet e Rodrigo Bentancur për derbin e Italisë ndaj Interit.

Uruguaiani po vuna nga një problem në shpinë dhe është në dyshim të madh për duelin.

Ai ka qenë i rregullt në formacion për Massimiliano Allegrin në muajt e fundit, kjo për shkak të lëndimeve të Emre Can dhe Sami Khediras.

Sky raporton se i riu mund të mos jetë gati për duelin pasi po vuan nga një dëmtim në shpinë.

Foto: Gabriele Maltinti/Getty Images/Guliver

can pritet të jetë në skuadër dhe mund ta zëvënëdsojë atë, por nëse gjermani nuk do të jetë gati, Allegri mund të luajë me formacion 4-4-2.

Kjo do të thotë se njëri prej Paulo Dybalas ose Mario Mandzukicit do të qëndrojë në stol, me tjetrin që do të jetë partner i Cristiano Ronaldos në sulm. /Telegrafi/