LAJMI I FUNDIT:

Ben Affleck shtoi 4.5 kilogramë në muskuj për rolin e Batmanit: Dieta ditore e tij

Ben Affleck shtoi 4.5 kilogramë në muskuj për rolin e Batmanit: Dieta ditore e tij

Ben Affleck ka ndjekur një plan shumë strikt të ushqyerjes dhe stërvitjeve gjatë përgatitjes për rolin e Batmanit. Në këtë mënyrë, ai arriti që të shtonte mbi 4.5 kilogramë vetëm në muskuj.

Reklama

Aktori duhej të përgatitej për rolin e superheroit në filmin “Batman v Superman: Dawn of Justice” (2016), ku ka luajtur së bashku me Henry Cavill.

Affleck u desh t’i rriste muskujt për rolin e Batmanit (lrmonline)

Natyrisht se krahas stërvitjeve të rregullta, ai është dashur t’i kushtonte vëmendje ushqimit që konsumonte në mënyrë që të shtonte peshë vetëm në muskuj.

Plani i tij ushqyes i kishte shpërndarë makronutricientët në këtë mënyrë: 45 për qind karbohidrate, 35 për qind proteina dhe 20 për qind yndyra.

Aktori shtoi 4.5 kg në muskuj (Just Jared)

Në përgjithësi, ai konsumonte ndërmjet 2.500 dhe 3.000 kalori në ditë, ndërsa vetëm 2.000 kalori i merrte në ditët kur nuk ushtronte.

Shembulli i një diete ditore të Ben Affleckut gjatë përgatitjeve për rolin e Batmanit:

Mëngjesi: Çdo ditë hante vezë dhe tërshërë. Për yndyra të shëndetshme, ai konsumonte avokado.

Para dreke: Hirrë proteine dhe bajame. Njëherësh e konsumonte edhe një suplement për ta rritur nivelin e testosteronit.

Zmadhimi i muskujve të tij është parë gjatë xhirimeve (Just Jared)

Dreka: Karbohidrate nga pasta ose oriz të kaftë, si edhe peshk ose pulë për të marrë proteinat e nevojshme.

Pas ushtrimeve: Menjëherë pas ushtrimeve ka ngrënë një pjatë oriz të bardhë dhe një file mish viçi. Për shtesë, ai hante fruta, si rrush dhe banane.

Darka: Perime dhe një pjatë me peshk (salmon ose peshk tjetër). Për yndyrat e shëndetshme përgatiste një sallatë me vak ulliri. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Bukuroshja nga Kosova, Mejreme Hajdaraj bën krenarë shqiptarët duke fituar në Egjipt kurorën e 'Miss Elite World 2023'

Bukuroshja nga Kosova, Mejreme Hajdaraj bën krenarë shqiptarët duke fituar në Egjipt kurorën e 'Miss Elite World 2023'

Magazina
Rita Ora dhe Taika Waititi shkëlqejnë në një fotosesion për Vogue Australia - zbulojnë detaje rreth romancës dhe martesës së tyre

Rita Ora dhe Taika Waititi shkëlqejnë në një fotosesion për Vogue Australia - zbulojnë detaje rreth romancës dhe martesës së tyre

Magazina
Pas mbarimit të Big Brother VIP Albania 2, Arbana Osmani shijon pushimet në Santorini

Pas mbarimit të Big Brother VIP Albania 2, Arbana Osmani shijon pushimet në Santorini

Magazina
Martohet portieri i Përfaqësueses së Kosovës, Visar Bekaj

Martohet portieri i Përfaqësueses së Kosovës, Visar Bekaj

Magazina
Kim Kardashian lë të dyshohet se ka nisur një lidhje të re pas ndarjes nga Pete Davidson

Kim Kardashian lë të dyshohet se ka nisur një lidhje të re pas ndarjes nga Pete Davidson

Magazina
Modelja braziliane ndërron jetë në moshën 40 vjeçare pas disa komplikimeve gjatë një operacioni estetik

Modelja braziliane ndërron jetë në moshën 40 vjeçare pas disa komplikimeve gjatë një operacioni estetik

Magazina
Kalo në kategori