LAJMI I FUNDIT:

Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë
Reklama

Jude Bellingham nuk ndalet së impresionuari në fillim të sezonit të tij të parë në Real Madrid, ku aktualisht është golashënuesi më i mirë i skuadrës me tetë gola.

Pas një tjetër loje mjeshtërore ndaj Napolit, gazetarët e pyetën se cili është aktualisht futbollisti më i mirë në botë.


Edhe pse shumë nga tifozët madrilen po e emërojnë vet anglezin, Bellingham është treguar modest dhe ka lartësuar bashkëlojtarin e tij.

Mesfushori anglez ka thënë se sipas tij Vinicius Junior është futbollisti më i mirë në botë për momentin.

“Vinicius është i jashtëzakonshëm. Ai është lojtari më i mirë në botë nga këndvështrimi im”.

Forma e jashtëzakonshme e Bellingham, Ancelotti ka një përgjigje epike: Duhet ta shikojmë pasaportën e tij edhe njëherë
Lexo po ashtu Forma e jashtëzakonshme e Bellingham, Ancelotti ka një përgjigje epike: Duhet ta shikojmë pasaportën e tij edhe njëherë

“Ai është një nga futbollistët më të talentuar me të cilët kam luajtur. Për shkak të tij, ndeshjet janë më të lehta për mua. Shpejtësia e tij, talenti i tij është i jashtëzakonshëm”, deklaroi mesfushori anglez.

Real Madridi mori një fitore të madhe 3-2 në udhëtim te Napoli, derisa Bellingham ishte më i miri në fushë.

Ylli anglez realizoi një gol dhe asistoi në një tjetër në triumfin e dytë këtë edicion të Real Madridit në Ligën e Kampionëve. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Ekskluzive: Drita vendos për trajnerin e ri, prezantimi në 24 orët e ardhshme

Ekskluzive: Drita vendos për trajnerin e ri, prezantimi në 24 orët e ardhshme

Romak Zeqiri
Lionel Messi 'iu lut Guardiolës që ta transferonte atë te Man City' në mesazhet e rrjedhura nga WhatsApp

Lionel Messi 'iu lut Guardiolës që ta transferonte atë te Man City' në mesazhet e rrjedhura nga WhatsApp

Premier League
Luis  Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Luis Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Ndërkombëtare
Arsenali lidhet me një lëvizje shokuese për Kylian Mbappen

Arsenali lidhet me një lëvizje shokuese për Kylian Mbappen

Premier League
Çfarë i duhet Man United për të siguruar kualifikimin tutje, pas barazimit me Galatasaray?

Çfarë i duhet Man United për të siguruar kualifikimin tutje, pas barazimit me Galatasaray?

Liga e Kampionëve
Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Premier League
Kalo në kategori