LAJMI I FUNDIT:

Bellingham: Hera e parë që vëllai im më pa të luaja për Real Madridin, jam vërtetë krenar

Bellingham: Hera e parë që vëllai im më pa të luaja për Real Madridin, jam vërtetë krenar

Ndoshta Jude Bellingham nuk bëri performancën më të mirë të jetës së tij në Etihad të mërkurën mbrëma, por ai ishte aty, duke luajtur një rol vendimtar në golin e Rodrygo Goes dhe më pas duke shënuar një penallti.

Anglezi i shndritshëm ka zbuluar se vëllai i tij Jobe, i cili luan për Sunderland, bëri një udhëtim në Mançester për ta parë atë duke luajtur për Real Madridin për herë të parë.


“Është një lehtësim sepse ju keni vënë kaq shumë në lojë”, ka thënë fillimisht Bellingham për TNT Sports.

“Real Madridi nuk vdes kurrë”, Ancelotti i kënaqur me ‘luftën’ dhe paraqitjen e lojtarëve ndaj Man Cityt
Lexo po ashtu “Real Madridi nuk vdes kurrë”, Ancelotti i kënaqur me ‘luftën’ dhe paraqitjen e lojtarëve ndaj Man Cityt

“Kam luajtur kundër Cityt disa herë dhe sa mendon se do të marrësh diçka prej tyre, më pas befas ata ta rrëmbejnë. Duhet të punosh shumë për t’i mposhtur ata. Të fitosh ndeshjen ishte një gjë masive. Një shpërblim i madh”.

“Është e pabesueshme. Momentet si ky janë magji dhe varet vetëm nga mentaliteti. Kur i merr ato detaje të drejta dhe i merr ato momente të vogla, si penalltitë, kur djemtë ruajnë gjakftohtësinë, është magji. Kjo ishte e bukur”.

“Vëllai im është këtu sot dhe është hera e parë që ai ka mundur të më shohë duke luajtur për Real Madridin. Ndihem shumë krenar për këtë”, përfundoi anglezi.

Real Madrid barazoi 1-1 në Etihad dhe ndeshja shkoi në penallti pasi rezultati përfundimtar ishte 4-4. Më pas, Los Blancos fituan penalltitë 4-3 duke siguruar kalimin në gjysmëfinale. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Lojtari që Flick “ëndërron” ta ketë tek Barcelona i ka refuzuar ata shkaku i pagës së vogël

Lojtari që Flick “ëndërron” ta ketë tek Barcelona i ka refuzuar ata shkaku i pagës së vogël

La Liga
Galatasaray me një video spektakolare tallin në mënyrë të pamëshirshme Fenerbahcen

Galatasaray me një video spektakolare tallin në mënyrë të pamëshirshme Fenerbahcen

Ndërkombëtare
Rikthimi në majat e futbollit evropian: Flick ka gati transferimin e parë te Barcelona

Rikthimi në majat e futbollit evropian: Flick ka gati transferimin e parë te Barcelona

Bundesliga
Xavi paralajmëron Hansi Flickun se çka e pret te Barcelona: Ky është një fakt, pavarësisht nëse je i huaj apo jo

Xavi paralajmëron Hansi Flickun se çka e pret te Barcelona: Ky është një fakt, pavarësisht nëse je i huaj apo jo

La Liga
Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

La Liga
Mbappe tregon pse ende nuk po zyrtarizohet te Real Madridi

Mbappe tregon pse ende nuk po zyrtarizohet te Real Madridi

La Liga
Kalo në kategori