Pjesëtari i famshmes së njohur të Hadid, Anwar, gjatë ditës së djeshme ka festuar ditëlindjen e 21-të.

Me rastin e kësaj ditë të veçantë, figura të njohura ndërkombëtare, përfshirë edhe familjen e tij kanë uruar në mënyrë të veçantë atë, shkruan Daily Mail.

Modelja e njohur, Bella Hadid, është njëra nga motrat e tij, që përmes rrjetit social Instagram, ka përçuar një mesazh mjaft të veçantë.

View this post on Instagram

Happy birthday to our leader and protector @anwarhadid ❤️ if I wasn’t already the most proud sister in the world, I become more and more proud of you everyday. You are the most kind, gentle , smart , creative , curious, and enlightened boy that I know. I am thankful to learn something new from you everyday and lucky to be able to watch you grow. With your passion, empathy, and love for people, I know you are going to change the world, on the right side of history. For your birthday I will be donating to Doctors Without Borders specifically aiding the humanitarian crisis in Yemen. I know that is probably the only thing you want for your birthday ❤️ Mashallah Anwarcito I love you so much

A post shared by Bella 🦋 (@bellahadid) on Jun 22, 2020 at 3:51pm PDT

“Urime ditëlindjen për liderin dhe mbrojtësin tonë Anwar Hadid. Nëse nuk jam motra më krenare në botë, do të jem shumë e më shumë krenare çdo ditë. Ti je më i lezetshmi, zgjuari, kuriozi që kam njohur ndonjëherë”

“Me pasionin, simpatinë dhe dashurinë për njerëzit, e di që do ta ndryshosh botën, në rrugën e drejtë të historisë”, ka shkruar ajo.

View this post on Instagram

A post shared by Bella 🦋 (@bellahadid) on Mar 13, 2020 at 2:29pm PDT

Përmes një urimi të tillë, Bella ka bashkangjitur edhe një portret familjar dhe imazhe të ndryshme nga fëmijëria.

Po ashtu, edhe këngëtarja shqiptare dhe njëherësh e dashura e tij, Dua Lipa ka uruar modelin përmes rrjeteve sociale. /Telegrafi/

View this post on Instagram

Happy bday twin WE LOVE YA

A post shared by @ anwarhadid on Oct 9, 2019 at 3:19pm PDT