LAJMI I FUNDIT:

Belgjika publikon listën për “Katar 2022” – Lukaku pjesë e të ftuarve, Origi jashtë listës

Belgjika publikon listën për “Katar 2022” – Lukaku pjesë e të ftuarve, Origi jashtë listës

Trajneri i Kombëtares së Belgjikës, Roberto ka publikuar listën me 26 lojtarë të ftuar për Kupën e Botës “Katar 2022”.

Reklama

Kupa e Botës do të fillojë më 20 nëntor dhe shumë kombëtare kanë publikuar tashmë listat me futbollistët e ftuar.

Një gjë të tillë e ka bërë sot (e enjte) gjatë ditës edhe trajneri i Belgjikës, Roberto Martinez.

Martinez ka ftuar 26 futbollistë, ndërsa befasia më e madhe është përfshirja e Romelu Lukaku, i cili është ende i lënduar.

Në listën e Martinez nuk mungojnë as emrat e yjeve të përhershëm si Kevin de Bruyne, Eden Hazard dhe Thibaut Courtois.

Pjesa e listës janë edhe ‘veteranët’ si Jan Vertonghen, Toby Alderweireld, Simon Mignolet dhe Dries Mertens.

Jashtë listës ka mbetur sulmuesi i Milanit, Divock Origi. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kështu do të duket Real Madridi pa Benzeman, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

Kështu do të duket Real Madridi pa Benzeman, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

La Liga
Portierit Aro Muric i dyfishohet vlera në treg në dy muajt e fundit të sezonit me Burnley

Portierit Aro Muric i dyfishohet vlera në treg në dy muajt e fundit të sezonit me Burnley

Premier League
E konfirmuar, Lionel Messi largohet nga Paris Saint-Germain

E konfirmuar, Lionel Messi largohet nga Paris Saint-Germain

Ligue 1
Klinsmann identifikon tre lojtarë kyç të Interit dhe pikën e dobët të Man Cityt

Klinsmann identifikon tre lojtarë kyç të Interit dhe pikën e dobët të Man Cityt

Liga e Kampionëve
Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Premier League
Pioli kërkon përforcime te Milani, zbulohet se prioritet është sulmi

Pioli kërkon përforcime te Milani, zbulohet se prioritet është sulmi

Serie A
Kalo në kategori