0Shares

Sipas gazetës italiane Tuttosport, Udinese po mendon të bëjë oferta në drejtim të mesfushorit shqiptar të Watfordit, Valon Behramin dhe Saphir Taiderin e Bolognas.

Behrami kaloi pjesën më të madhe të karrierës së tij në Itali me Genoan, Hellas Veronan, Lazion, Fiorentinan dhe Napolin.

Behrami në mes Sionit dhe Udineses Behrami në mes Sionit dhe Udineses

Por, 32-vjeçari me prejardhje nga Kosova ka qenë pjesë e Watfordit që nga vera e vitit 2015, e cila duhet të bëjë një transferim të Udineses shumë të lehtë, duke parë që të dy klubet janë në pronësi të familjes Pozzo.

Sa për Taider, Udinese do ta ketë më të vështirë transferimin e mesfushorit krijues algjerian të Bolognas, pasi pas tij janë edhe Fiorentina.

Taider ishte në huazim nga Interi, por Bologna aktivizoi këtë muaj mundësinë e tyre prej katër milionë eurosh për të blerë kartonin e futbollistit. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)