LAJMI I FUNDIT:

Bëhet virale videoja kur Haaland lëshoi gazra përball Goretzkas – gjermani nuk mund ta duronte aromën

Bëhet virale videoja kur Haaland lëshoi gazra përball Goretzkas – gjermani nuk mund ta duronte aromën

Tifozët mendojnë se Erling Haaland lëshoi gazra para Leon Goretzkas gjatë përballjes së Manchester City kundër Bayern Munich.

City mundi Bavarezët 4-1 në rezultat të përgjithshëm për të siguruar vendin e tyre në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve në fillim të këtij muaji.


Haaland shënoi në rikthimin e tij në Gjermani dhe disa javë pas ndeshjes së dytë, një video e fenomenit norvegjez nga ndeshja është bërë virale.

Zbulohet formacioni me lojtarët më të paguar në secilën pozitë në Ligën Premier
Lexo po ashtu Zbulohet formacioni me lojtarët më të paguar në secilën pozitë në Ligën Premier

Në një klip që ka bërë xhiron e Twitter, Haaland dhe Goretzka janë përfshirë në një shkëmbim dhe fansat besojnë se e dinë se çfarë ka ndodhur.

Njerëzit në internet janë të bindur se superylli i Man City lëshoi gazra përball Goretzkas, i cili mund të shihet duke mbajtur hundën e tij dhe duke u larguar nga kundërshtari i tij.

Haaland pastaj fërkon stomakun e tij si dukeë thënë se ai thjesht nuk mund të përballonte ushqimin që nga grënë orë më parë.

Një përdorues i Twitterit shkroi: “A është kjo arsyeja pse mbrojtja e çdo ekipi ku ai ka shënuar nuk mund ta përballonte atë?”.

Një i dytë shkroi në Twitter: “Erling Fartland”.

I treti bëri shaka: “Erling Fart Haaland”.

Njihuni me dyshen norvegjeze, të cilët janë sekreti i suksesit mahnitës të Erling Haalandit
Lexo po ashtu Njihuni me dyshen norvegjeze, të cilët janë sekreti i suksesit mahnitës të Erling Haalandit

Një i katërti tha: “Unë mendoj se ai i shpjegoi Goretzkas për shqetësimin e tij në stomak”.

Një gjë është e sigurt, Bayern nuk arriti të ndalojë Haalandin, pasi shënoi në të dyja ndeshjet për të eliminuar skuadrën e Bundesligës nga gara. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kane zbulon mbrojtësit më të vështirë me të cilët është përballur në karrierën e tij

Kane zbulon mbrojtësit më të vështirë me të cilët është përballur në karrierën e tij

Bundesliga
Armando Broja drejt transferimit në Serie A

Armando Broja drejt transferimit në Serie A

Premier League
UEFA identifikon ndeshjen me rrezikshmëri të lartë për Euro 2024 - tifozët e këtij vendi janë

UEFA identifikon ndeshjen me rrezikshmëri të lartë për Euro 2024 - tifozët e këtij vendi janë "kafshë"

Përfaqësueset
Vendimi skandaloz i gjyqtarit tërboi lojtarët e Man Cityt, Haaland e humbi plotësisht durimin gjatë dhe pas ndeshjes

Vendimi skandaloz i gjyqtarit tërboi lojtarët e Man Cityt, Haaland e humbi plotësisht durimin gjatë dhe pas ndeshjes

Premier League
Ten Hag ka humbur mbështetjen e disa lojtarëve në dhomën e zhveshjes

Ten Hag ka humbur mbështetjen e disa lojtarëve në dhomën e zhveshjes

Premier League
Kosova në vazon e dytë në Ligën C të Kombeve, këta janë kundërshtarët e mundshëm

Kosova në vazon e dytë në Ligën C të Kombeve, këta janë kundërshtarët e mundshëm

Përfaqësuesja e Kosovës
Kalo në kategori