Zlatan Ibrahimovic është fenomenal përkundër moshës së tij. Pas fitores kundër Atalantës ai takoi të gjithë shokët e skuadrës për t’i përgëzuar, edhe pse vetë nuk luajti.

Suedezi po e shijon atë që shokët e tij po bëjnë në fushë dhe ai po e jep kontributin e tij edhe pa luajtur, për shkak të lëndimeve të fundit.

Adrenalina e tij është e pashmangshme dhe një video para ndeshjes është bërë virale.

Orsato po cilësohet si gjyqtari më i dobët i këtij sezoni në Serie A, sidomos për ndeshjen Milan-Atalanta Orsato po cilësohet si gjyqtari më i dobët i këtij sezoni në Serie A, sidomos për ndeshjen Milan-Atalanta

Teksa autobusi i futbollistëve po shkonte në “San Siro”, 40-vjeçari po festonte nga brenda dhe me grushte ai arriti të thyente xhamin e përparmë të autobusit. Video sigurisht u bë virale më pas.

Rossoenrët shënuan fitore 2-0 ndaj La Deas, duke prekur kështu me një dorë Scudetton.

Ndeshjen e fundit Milani e luan në udhëtim te Sassuolo dhe një barazim mund t’i sigurojë titullin. /Telegrafi/