Është raportuar për 14 fëmijë të vdekur dhe një mësues të vrarë në një shkollë fillore në Teksas nga një person i armatosur (18-vjeçar), i cili më pas u qëllua për vdekje nga policia.

Sipas mediave ndërkombëtare, bëhet fjalë për një djalë të quajtur Salvador Roma, student në shkollën e mesme Uvalde, si personin e armatosur që hapi zjarr në shkollën fillore të martën pasdite.

Lidhur me këtë reagimet në rrjet kenë të shumta dhe një të tillë e ka bërë së fundmi këngëtarja shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha.

Bebe Rexha (Foto: Instagram)

Ylli me origjinë nga Dibra në postimin e publikuar në InstaStory shprehet e prekur për atë që ndodhi në Teksas.

Një mësues dhe 14 nxënës të vrarë – detaje dhe pamje, momenti kur sulmuesi i afrohej shkollës fillore në Teksas Një mësues dhe 14 nxënës të vrarë – detaje dhe pamje, momenti kur sulmuesi i afrohej shkollës fillore në Teksas

“Zemra ime është me të gjitha familjet dhe të gjithë të prekurit nga të shtënat në Teksas. Absolutisht zemër-thyese”, u shpreh Rexha.

Foto: Screenshot/Instagram

Viktimat u tha se ishin nxënës ishin të moshës nga shtatë deri në 11 vjeç.

Për më shumë, 13 fëmijë të tjerë po trajtohen nga ekipet mjekësore. /Telegrafi/

Foto: Screenshot/Instagram