LAJMI I FUNDIT:

Bebe Rexha: Unë u rrita me prindër emigrantë në Amerikë, dëgjonim muzikë shqiptare në shtëpi

Bebe Rexha: Unë u rrita me prindër emigrantë në Amerikë, dëgjonim muzikë shqiptare në shtëpi

Bebe Rexha premtoi muzikë të re dhe një klip me një atmosferë retro të viteve 1970, dhe sigurisht që e realizoi.

Të enjten, ylli i popit publikoi videon e këngës së saj “Heart Wants What It Wants”, e cila ishte një dedikim për atë epokë me përdorimin e rekuizitave të njohura që tregojnë një kohë kur flokët me pupla, pëlhura shumëngjyrëshe, panelet e drurit dhe topat argjendi të diskos ishin përbërësit kryesor të një klipi.

E veshur me pantallona blu me shkëlqim, me një bluzë rozë dhe taka të argjendta, artistja shqiptare i stilloi flokët e saj bionde në një model voluminoz, shkruan DailyMail.

Bebe Rexha përndryshe mori pjesë në fillim të këtij muaji në ‘Grammy Awards 2023’.

“Kam muzikë të re që po e publikoj në javën e dytë të shkurtit, kështu që jam shumë e emocionuar”, tha Rexha në një intervistë për Revistën People në tapetin e kuq.

Ajo vazhdoi të shpjegoi: “Unë u rrita me prindër emigrantë, kështu që ne nuk dëgjonim shumë muzikë të viteve ’70. Dëgjuam muzikë shqiptare dhe më pas bëra një zhytje të thellë në vitet ’70 dhe thashë: “Prit, Fleetwood Mac? Diana Ross? Çfarë po ndodh?”. /Telegrafi/


Në trend Magazina

Më shumë
Komentet mbi trupin e Françeskës, Ledioni reagon ashpër ndaj Eglës: Nuk më intereson fare se çfarë mendimi ke për të thënë

Komentet mbi trupin e Françeskës, Ledioni reagon ashpër ndaj Eglës: Nuk më intereson fare se çfarë mendimi ke për të thënë

Magazina
Alba Vukaj ekspozon linjat trupore e veshur në bikini, në pushimet në Meksikë

Alba Vukaj ekspozon linjat trupore e veshur në bikini, në pushimet në Meksikë

Magazina
Dua Lipa tregon se si cimerja e saj në Londër e spiunonte te prindërit në Kosovë: Fotografonte dhomën time rrëmujë dhe ia dërgonte mamasë

Dua Lipa tregon se si cimerja e saj në Londër e spiunonte te prindërit në Kosovë: Fotografonte dhomën time rrëmujë dhe ia dërgonte mamasë

Magazina
Eliminohet nga “Big Brother Vip Albania” Albi Nako

Eliminohet nga “Big Brother Vip Albania” Albi Nako

Magazina
Gresa Behluli reagon për herë të parë pas aksidentit të babait të saj, tregon për gjendjen e tij

Gresa Behluli reagon për herë të parë pas aksidentit të babait të saj, tregon për gjendjen e tij

Magazina
Burri që gjuajti me telefon Bebe Rexhën gjatë koncertit të saj, mund t'i shpëtojë burgut pasi bëri 40 ditë shërbim në komunitet

Burri që gjuajti me telefon Bebe Rexhën gjatë koncertit të saj, mund t'i shpëtojë burgut pasi bëri 40 ditë shërbim në komunitet

Magazina
Kalo në kategori