Artistja e nominuar dy herë për çmimin “Grammy”, Bebe Rexha, u pa në dy pamje të ndryshme teksa shfrytëzonte sa më shumë udhëtimin e saj në Florida, ndërsa merrte pjesë në Grand Prix të Miamit, përpara se të shkonte për darkë në “Carbone” të shtunën pasdite.

32-vjeçarja, e cila konsiderohet nga shumë si një ikonë e stilit, e nisi ditën e saj e veshur me një bluzë të zezë, kapele bejsbolli dhe një palë xhinse të markës “Balenciaga”, shkruan DailyMail.

Teksa ndiqte një seri garash të Formula 1, interpretuesja e hitit “Me Myself and I” i kishte lënë flokët e saj bionde në stilin kaçurrela të lirshme dhe i shtoi pamjes shkëlqim me një buzëkuq klasik të kuq mat.

Rexha e kompletoi dukjen e saj sportive me një palë syze dielli të zeza për të mbrojtur sytë e saj ngjyrë lajthi nga dielli, taka të zeza me shkëlqim, vathë diamanti dhe një çantë mikro me lëkurë krokodil.

Fansi vuri bast se Bebe Rexha nuk do ta shihte mesazhin e tij, këngëtarja e sheh dhe i thotë t'i bëjë gati paratë Fansi vuri bast se Bebe Rexha nuk do ta shihte mesazhin e tij, këngëtarja e sheh dhe i thotë t'i bëjë gati paratë

Ndërsa ishte jashtë dhe rreth para ngjarjes, ajo veshi xhaketën e saj me material xhins të hequr nga supet e saj para se të ndryshonte në një veshje shumë më magjepsëse për darkën në restorantin e njohur italo-amerikan, “Carbone”.

Në eventin e Formula 1, ajo u ul me DJ Andrew Taggart dhe këngëtarin kolumbian Maluma, përpara se të vazhdonte të shoqërohej me Pharrell dhe DJ Khaled.

Këngëtarja (e lindur origjinal si Bleta Rexha), e cila ka kompozuar këngë për emra të famshëm si: Selena Gomez, Nick Jonas, Eminem dhe më shumë, dukej sensacionale në pamjen e saj të dytë, e cila shfaqte këmbët e saj të tonifikuara.

Për daljen e saj të natës, ajo veshi një minifustan ngjyrë vjollce të gjatë deri në kofshë me një xhaketë të zezë dhe taka të verdha.

Teksa u kthye anash, ajo shkëlqeu shumë në fustanellën e saj të egër me një dekolte të zhytur dhe me shpinë pjesërisht të hapur.

Gjatë vitit të kaluar, Rexha ka folur me guxim për problemet me imazhin e trupit, veçanërisht gjatë festave.

“Nuk kam publikuar aq shumë fotografi në rrjetet sociale sepse nuk ndihem mirë në lëkurën time dhe kur nuk ndihem mirë, nuk dua të postoj”, u tha fansave të saj në dhjetor interpretuesja e hitit “Baby, I’m Jealous”.

Ajo vazhdoi: “Dhe kjo është me të vërtetë sinqerisht arsyeja pse nuk kam postuar aq shumë vitin e fundit, apo më shumë, aq sa kam bërë më parë.”

Bukuroshja shpjegoi se pozitiviteti i trupit të saj rrjedh nga ‘konfuzioni’ dhe ‘një vend lëndimi’, duke vënë në dukje se ajo nuk është e sigurt se si ta ndihmojë apo ta dojë veten në kohën e vështirë.

Rexha ka qenë e sinqertë në të kaluarën për pikëpamjet e saj për imazhin e trupit dhe praninë pozitive që mundohet të përcjellë me punën e saj.

Bebe Rexha tha në një paraqitje në nëntor të vitit 2019 në “The Kelly Clarkson Show” se koncertet e saj janë të përqendruara në përhapjen e një mesazhi të dashurisë për veten tek fansat. /Telegrafi/