LAJMI I FUNDIT:

Bayerni synon transferimin e Marcus Thuram nëse nuk arrihet Harry Kane

Bayerni synon transferimin e Marcus Thuram nëse nuk arrihet Harry Kane

Bayern Munich është duke kërkuar një sulmues për sezonin e ri, pasi pas largimit të Robert Lewandowskit ata nuk nënshkruan me asnjë zëvendësues të polakut.

Ëndrra e madhe e kampionëve në fuqi të Gjermanisë është sulmuesi anglez Harry Kane, por nuk do të jetë aspak e lehtë të nënshkruhet me kapitenin e Tottenham Hotspur.

Skuadra londineze nuk e ka ndërmend ta largojë yllin e saj, por edhe çmimi i tij prej më shumë se 150 milionë eurove konsiderohet i lartë.

Bavarezët janë duke shikuar alternativa të tjera dhe mediat gjermane kanë raportuar se Marcus Thuram ndodhet në listën e tyre.

25-vjeçari mbetet i lirë në fund të sezonit dhe ende nuk ka pranuar rinovimin e kontratës me Gladbach.

Sulmuesi francez ka shkëlqyer këtë edicion ku në 10 ndeshjet e para ka shënuar tetë gola dhe ka asistuar në tre të tjerë.

Gjithsesi në garë për lojtarin janë edhe skuadra tjera të mëdha si Dortmund, Manchester United, Inter dhe Roma. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Sami Khedira emëron lojtarin më të mirë që ka parë ndonjëherë në karrierën e tij

Sami Khedira emëron lojtarin më të mirë që ka parë ndonjëherë në karrierën e tij

Ndërkombëtare
Përveç fitores me Spanjën - çfarë i duhet tjetër Shqipërisë për të kaluar tutje

Përveç fitores me Spanjën - çfarë i duhet tjetër Shqipërisë për të kaluar tutje

Kombëtarja e Shqipërisë
Xherdan Shaqiri në një rang me legjenda e futbollit botëror

Xherdan Shaqiri në një rang me legjenda e futbollit botëror

Përfaqësueset
Ndeshja Shqipëri 2-2 Kroaci në numra: Rekorde, statistika mbresëlënëse dhe garë e hapur

Ndeshja Shqipëri 2-2 Kroaci në numra: Rekorde, statistika mbresëlënëse dhe garë e hapur

Kombëtarja e Shqipërisë
Xherdan Shaqiri futet në librin e rekordeve me euro-golin ndaj Skocisë

Xherdan Shaqiri futet në librin e rekordeve me euro-golin ndaj Skocisë

Përfaqësueset
Sylvinho bën premtimin e madh për popullin shqiptar për ndeshjen me Spanjën

Sylvinho bën premtimin e madh për popullin shqiptar për ndeshjen me Spanjën

Kombëtarja e Shqipërisë
Kalo në kategori