LAJMI I FUNDIT:

Bayerni rivalizon Barcelonën dhe skuadrat e mëdha angleze për Julian Alvarez

Bayerni rivalizon Barcelonën dhe skuadrat e mëdha angleze për Julian Alvarez

Julian Alvarez është senzacioni i ri në futbollin argjentinas, ku po shkëlqen me fanellën e River Plates.

Reklama

Sulmuesi i talentuar argjentinas është duke kaluar nëpër një formë të jashtëzakonshme, pasi në 46 ndeshje këtë edicion ka shënuar 24 gola dhe ka dhuruar 15 asistime.

Këto shifra kanë bërë që pas talentit të madh argjentinas të vihen skuadrat e mëdha si Barcelona, Chelsea, Manchester City, Manchester United e Arsenal.

Por së fundmi garës i është shtuar edhe gjiganti gjerman Bayern Munich.

Sipas asaj që ka raportuar gazeta argjentinase Ole, kampioni në fuqi i Gjermanisë është gati ta transferojë Alvarezin qysh në afatin kalimtar të janarit.

Bavarezët e shohin sulmuesin e ri si zëvendësuesin perfekt të Robert Lewandowskit dhe janë gati të shpenzojnë 25 milionë euro për të.

Gjithsesi gara për të pritet të jetë shumë e nxehtë me shumë klube që janë vënë pas tij. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Ligat tjera
'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

La Liga
Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

La Liga
Vedat Muriqi vazhdon të jetë në radarin e Atletico Madridit

Vedat Muriqi vazhdon të jetë në radarin e Atletico Madridit

La Liga
Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Ligue 1
Mesut Ozil krijon 'skuadrën e ëndrrave' të Ligës së Kampionëve këtë sezon, shumë zgjedhje befasuese

Mesut Ozil krijon 'skuadrën e ëndrrave' të Ligës së Kampionëve këtë sezon, shumë zgjedhje befasuese

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori