LAJMI I FUNDIT:

“Bayerni mund të transferojë Sanen dhe Havertzin” – kështu thotë Lothar Matthaus

“Bayerni mund të transferojë Sanen dhe Havertzin” – kështu thotë Lothar Matthaus

Lothar Matthaus ka thënë se Bayern Munich mund të përballojë transferimin e Leroy Sanes dhe Kai Havertzit në këtë verë.

Gjiganti i Bundesliga e ka në listë anëtarin e Manchester Cityt dhe atë të Bayer Leverkusenit, derisa po përgatitet të bëjë ofertë.

Bavarezët ka kohë që janë vënë pas Sanes, ndërsa Havertz me lojën e tij fantastike ka marrë vëmendjen e tyre që nga edicioni i kaluar.


Matthaus ka thënë se kampioni i ligës gjermane mund të përballojë transferimin e dy lojtarëve.

“Leroy Sane dhe Kai Havertz mund të bëjnë këtë skuadër më të mirë. Por, ju mund të dini një gjë të tillë vetëm nëse ata janë aty”, ka thënë ai.

“Padyshim se ata dy janë lojtarë të mrekullueshëm dhe natyrisht se Bayerni nuk do të dobësohej, por e kundërta”.

“Bayerni mund të përballojë ekonomikisht transferimin e Sanes dhe Havertzit, andaj dy transferime të tilla mund të ndodhin”.

Skuadra gjermane me shumë gjasë do të transferojë anësorin nga City dhe anëtarin e rivalit nga Bundesliga. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Como përtej të gjitha pritshmërive, ish-yjet e Man Utd dhe Liverpoolit pritet t’i bashkohen

Como përtej të gjitha pritshmërive, ish-yjet e Man Utd dhe Liverpoolit pritet t’i bashkohen

Serie A
Top ylli i Manchester Cityt refuzon kontratën e re dhe po kërkon largimin

Top ylli i Manchester Cityt refuzon kontratën e re dhe po kërkon largimin

Serie A
Shpërthen afera në Francë: Ish reprezentuesi francez i pagoi fshehtas 1.6 milion euro femrës që përdhunoi?

Shpërthen afera në Francë: Ish reprezentuesi francez i pagoi fshehtas 1.6 milion euro femrës që përdhunoi?

Përfaqësueset
Cucurella tregon emrin e yllit anglez për të cilin shpreson të mos luajë në finale të Euro 2024

Cucurella tregon emrin e yllit anglez për të cilin shpreson të mos luajë në finale të Euro 2024

Përfaqësueset
Ndryshimi taktik i Ancelottit do të detyrojë mesfushorin kyç të Real Madridit të ulet në stol

Ndryshimi taktik i Ancelottit do të detyrojë mesfushorin kyç të Real Madridit të ulet në stol

La Liga
Spanja tronditet nga një grindje e furishme që përfshin lojtarin kryesor një ditë para finales së Euro 2024

Spanja tronditet nga një grindje e furishme që përfshin lojtarin kryesor një ditë para finales së Euro 2024

Përfaqësueset
Kalo në kategori