Bayerni fillon Bundesligën me goleadë, shkatërron Werderin (Video)

Bayern Munich ka shkatërruar me rezultat 6:0 Werder Bremenin më ndeshjen hapëse të Budesligës, teksa Lewandowski shënoi het-trikun e parë në sezonin e ri.

Carlo Ancelotti ka nisur si është më së miri kampionatin e ri me skuadrën e Bayern Munichut, pasi ka mposhtur në shtëpi Werder Bremenin me rezultat 6:0.

Gjigantët bavarez edhe kësaj radhe treguan që janë ata favoritët kryesor për sezonin e ri të Bundesligës, pasi me të filluar ndeshja kaluan në epërsi me anë të Xabi Alonsos.

Muller lavdëron Ancelottin: Është më i mirë se Guardiola
Lexo po ashtu Muller lavdëron Ancelottin: Është më i mirë se Guardiola

Mesfushori spanjoll shënoi një supergol nga distanca në minutën e nëntë të takimit, teksa serinë e golave e vazhdoi sulmuesi kryesor i skuadrës, Robert Lewandowski, i cili gjeti rrjetën në minutën e 13-të dhe më këtë rezultat edhe përfundoi pjesa e parë.

Pjesa e dytë nisi edhe më furishëm nga bavarezët, pasi me të filluar pjesë loja e dytë shënuan përsëri me anë të sulmuesit polak, i cili u shërbye mjaft mirë nga Thomas Muller.

Listës së golashënuesve iu shtua edhe kapiteni Philipp Lahm, i cili gjeti golin në minutën e 66-të, për të thelluar epërsinë në 4:0, teksa në minutën e 73-të shënoi francezi Franck Ribery, pas asistimit të Thomas Muller, i cili ishte i treti në këtë ndeshje për të.

Rummenigge: ‘Tripleta’ vështirë të fitohet
Lexo po ashtu Rummenigge: ‘Tripleta’ vështirë të fitohet

Në vazhdim të ndeshjes, Robert Lewandowski u përkujdes të shënoi het-trikun e tij të parë në këtë kampionat, pasi shënoi në minutën e 76-të nga penalltia dhe i dha vulë rezultatit final të ndeshjes. /Telegrafi/

Nuk pajtohet me Ancelottin, mbrojtësi i Real Madridit ka gjetur destinacionin e ri

Po shkëlqen te Borussia Dortmund, por është lojtar i Chelseat – Guardiola e do me çdo kusht te Man City

Presidenti i Bayernit shokon të gjithë me trajnerin e ri që do ta marrë drejtimin e klubit: Ai është një ekspert i shkëlqyer

Milani në listën kryesore ka tre trajnerë portugezë – në krye të saj ish ylli i Interit

Mbappe ‘konfirmon’ transferimin te Real Madridi, bleu vilën e legjendës së Los Blancos

Arsyeja pse Borussia Dortmund njihet si 'BVB' edhe pse nuk ka të bëjë me emrin e klubit