Bayern triumfon dhe kthehet në krye të Bundesligës (Video)

Bayern Munich ka arritur një fitore tejet të vlefshme në shtëpi ndaj Wolfsburgut.

Kampioni në fuqi i Gjermanisë mposhti ‘ujqit’ me rezultat të thellë 5-0, duke treguar një lojë fantastike.

Nga fillimi i ndeshjes bavarezët ishin më këmbëngulës për shënimin e golit dhe këtë e arritën në minutën e 18-të.

Ishte mesfushori holandez, Arjen Robben që shënoi një gol të mrekullueshëm nga krahu i djathtë duke mposhtur portierin mysafir Diego Benaglio.

Vetëm katër minuta më vonë, Bayerni arriti ta dyfishoi epërsinë nëpërmjet sulmuesit polak Robert Lewandowski i cili shënoi lehtësisht nga afërsia.

Pas dy golave të shpejtë në pjesën e parë, rekordmenët kanë shënuar edhe të tretin 15 minuta pas fillimit të pjesës së dytë.

Sulmuesi gjerman, Thomas Muller goditi fuqishëm nga jashtë zonës së 16 metërshit, ndërsa topin në portë e devijoi Robert Lewandowski për 3-0.

Ndërkohë golin e katërt në këtë takim e shënoi sulmuesi gjerman, Thomas Mulller.

Për 5-0 u përkujdes braziliani Douglas Costa që shënoi në minutën e 86-të të ndeshjes.

Pas kësaj fitore të rëndësishme, Bayerni kthehet në krye të Bundesligës me 33 pikë të tubuara. /Telegrafi/

Meç i madh i boksit mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk - detajet minutë pas minute

Real Madrid ka një bishë 19-vjeçare në skuadër: Turku i talentuar Arda Guler tregoi trupin pas stërvitjeve të shumta

Gjithçka çfarë duhet të dini për meçi mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk: Koha, titujt, rekordet dhe pesha e tyre

Mbrojtësi i Borussia Dortmund trondit me pamjen e tij - ai fiton 10 milionë euro në vit dhe pas dy javësh ka finalen e Ligës së Kampionëve

Modric refuzoi dy oferta të mëdha për të qëndruar në Real Madridi, madje ka ulur edhe pagën