Bayern Munich vetëm pas vazhdimeve kalon në çerekfinale të DBF Pokal

Ndeshja mes Hertha Berlin dhe Bayern Munich e vlefshme për 1/8 e DFB Pokal doli të jetë mjaftë interesante, ku pas vazhdimeve bavarezët kaluan tutje me rezultat 3-2.

Përballja fillojë më gol kur Maximilian Mittelstadt shënoi në minutën e 3-të pas një asistimi të Salomon Kalous.

Por bavarezët u kundërpërgjigjën menjëherë duke e barazuar rezultatin.

Ishte Serge Gnarby që e shfrytëzoi bukur një asistim të Robert Lewandowskit për të barazuar në 1-1.

Edhe pse kishte shumë raste, pjesa e parë u mbyll me këtë rezultat.

Me të filluar pjesa e dytë, Gnarby arriti të shënojë golin e dytë personal dhe të epërsisë për Bayernin.

Por vendasit nuk u dorëzuan. Ishte Davie Selke që erdhi nga banka rezervë që shënoi për 2-2 në minutën e 67-të.

Loja e rregullt u mbyll baras dhe u desh të zhvillohen vazhdimet.

Kingley Coman shënoi për Bayernin në minutën e 98 për 3-2.

Deri në fund nuk kishte më gola dhe bavarezët kaluan në çerekfinale të DFB Pokal. /Telegrafi/

Çfarë duhet të ndodhë tani që Liga Premier të marrë një vend shtesë në Ligën e Kampionëve

Ancelotti është vetëm disa javë larg kalimit të Zidanes, pas tij sfida e përballjes me legjendën Miguel Munoz

“Jam tifozi i tij më i madh” – Rakitic emëron ikonën e Barçës si lojtarin e tij të preferuar, nuk është Messi