Bayern Munichu dhe Schalke kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Bundesliga.

Bavarezët janë nikoqir të Schalkes në takimin e vlefshëm për javën e 19-të në Bundesliga, takim që zhvillohet nga ora 18:30 në stadiumin Allianz Arena.

Ekipi i Hans Flick vjen nga një seri prej katër fitoreve radhazi dhe synon fitoren e radhës për t’u afruar në vetëm një pikë me pozitën e parë.

Në anën tjetër, edhe mysafirët po kalojë formë të mirë dhe duan rezultat pozitiv nga ky udhëtim i vështirë për të mbetur në garë për top katërshe.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me disa ndryshime në formacionet zyrtare.

Bayern Munich: Neuer; Pavard, Boateng, Alaba, Davies; Kimmich, Alcantara; Muller, Goretzka, Perisic; Lewandowski; 

Schalke: Schubert; Kabak, Nastasic, Mascarell, Serdar, Gregoritsch, Matondo, Caliguri, Kenny, Oczipka, Harit;

/Telegrafi/