LAJMI I FUNDIT:

Bayern Munich arrin marrëveshje me Rennes për talentin e madh francez Mathys Tel

Bayern Munich arrin marrëveshje me Rennes për talentin e madh francez Mathys Tel

Bayern Munich nuk po ndalet në afatin kalimtar të verës sa i përket përforcimit të skuadrës.

Emri i ri që pritet të zbarkojë në Munich është ai i talentit francez Mathys Tel, i cili ka shkëlqyer me skuadrën franceze Rennes.


Në fakt Bayerni me afrimin e Tel po mendon për të ardhmen, pasi lojtari është ende i ri dhe konsiderohet si njëri nga talentët më të mëdhenj në Francë.

L’Equipe ka raportuar se ka një marrëveshjes mes Bayernit dhe klubit francez Rennes për transferimin e lojtarit në Munich.

Dy klubet kanë arritur marrëveshje që Tel t’i bashkohet kampionëve të Gjermanisë për shumën e 30 milionë eurove.

17-vjeçari pritet të nënshkruajë një kontratë pesë vjeçare me Bavarezët, kontratë e cila do ta mbajë atë në Munich deri në verën e vitit 2027.

Tel që konsiderohet si Thierry Henry i ri, ka bërë hapin e madh në karrerë dhe pritet të ketë hapësira nën urdhrat e Julian Nagelsmann. /Telegrafi/ 

Në trend Sport

Më shumë
Meç i madh i boksit mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk - detajet minutë pas minute

Meç i madh i boksit mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk - detajet minutë pas minute

Boks
Gjithçka çfarë duhet të dini për meçi mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk: Koha, titujt, rekordet dhe pesha e tyre

Gjithçka çfarë duhet të dini për meçi mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk: Koha, titujt, rekordet dhe pesha e tyre

Boks
Real Madrid ka një bishë 19-vjeçare në skuadër: Turku i talentuar Arda Guler tregoi trupin pas stërvitjeve të shumta

Real Madrid ka një bishë 19-vjeçare në skuadër: Turku i talentuar Arda Guler tregoi trupin pas stërvitjeve të shumta

La Liga
Mbrojtësi i Borussia Dortmund trondit me pamjen e tij - ai fiton 10 milionë euro në vit dhe pas dy javësh ka finalen e Ligës së Kampionëve

Mbrojtësi i Borussia Dortmund trondit me pamjen e tij - ai fiton 10 milionë euro në vit dhe pas dy javësh ka finalen e Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Modric refuzoi dy oferta të mëdha për të qëndruar në Real Madridi, madje ka ulur edhe pagën

Modric refuzoi dy oferta të mëdha për të qëndruar në Real Madridi, madje ka ulur edhe pagën

Serie A
Dhjetë nënshkrimet më të mira të Jurgen Klopp si trajner i Liverpool - Salah, Mane dhe të tjerët

Dhjetë nënshkrimet më të mira të Jurgen Klopp si trajner i Liverpool - Salah, Mane dhe të tjerët

Premier League
Kalo në kategori