Bayern Munichu e ka mposhtur Chelsean me rezultat 4-1 në ndeshjen e dytë të 1/8-tës së Ligës së Kampionëve dhe ka kaluar në çerekfinale pas fitores me rezultat të përgjithshëm 7-1.

Bavarezët janë treguar përsëri arrë e fortë për Bayernin, ku pas fitores 3-0 në Stamforde Brige, i kanë mposhtur edhe në Allianz Stadium, kësaj radhe me rezultat 4-1 dhe kanë siguruar çerekfinalen.

Golat në këtë ndeshje për ekipin e Hansi Flick i shënuan Robert Lewandowski (10’, 84’), Ivan Perisic (24’) dhe Corentin Tolisso (76’), ndërsa për ekipin e Frank Lampard shënoi Tammy Abraham (44’).

Bayerni demolon Chelsean edhe në ndeshjen kthyese, Bavarezët kalojnë në çerekfinale të Ligës së Kampionëve Bayerni demolon Chelsean edhe në ndeshjen kthyese, Bavarezët kalojnë në çerekfinale të Ligës së Kampionëve

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte pikërisht sulmuesi polak, Lewandowski, i cili pas dy golave dhe dy asistime u vlerësua me notë maksimale 10.

Në anën tjetër, lojtari më notën më të ulët të ndeshjes ishte portieri i Bluve, Willy Caballero që u notua me 4.7.

Bayern Munich:

Chelsea:

/Telegrafi/