Bayern Munichu fitoi ndaj Borussia Dortmundit me rezultat 6-0 në Bundesliga.

Më miri lojtari me notën më të lartë ishte Rober Lewandoski, i cili realizoi het-trekin (5′, 44′, 87′).

Por, si lojtari i ndeshjes u vlerësua edhe Thomas, i cili shënoi dhe dhuroi një asistim në këtë takim dhe bëri një paraqitje fantastike.

Lojtarët e BVB-së të dëshpëruar me rezultatin – Foto: Borussia Dortmund/Twitter

Pastaj dhe James Rodriguez, që përveç golit dhuroi edhe dy asistime.

Më i miri për Dortmundin ishte Lukasz Piszczek, por edhe Christian Pulisic.

Më i dobëti te skuadra humbëse dhe dështimi i gjithë takimit ishte mesfushori gjerman, Gonzalo Castro. /Telegrafi/

Reklama

Notat e Bayernit:

Notat e BVB-së: