Real Madridi fitoi me rezultat 1-2 kundër Bayern Munichut në ndeshjen e parë të gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve.

Golat për Los Blancos i shënoi Marcelo (44′) dhe Marco Asensio (57′).

Ndërsa golin e vetëm për skuadrën gjermane e shënoi Joshua Kimmich në minutën e 28-të.

Më i miri në këtë takim ishte Lucas Vazquez, i cili përveç asistimit te goli i fitores, bëri edhe një paraqitje fantastike.

Përveç dy golashënuesve me notë të lartë u vlerësuan edhe Raphael Varane dhe Sergio Ramos.

Te Bayerni më i miri ishte Kimmich, por edhe James Rodriguez e Franck Ribery.

Ndeshja e kthimit në Santiago Bernabeu është të martën me 1 maj, ndërsa më poshtë keni notat e lojtarëve. /Telegrafi/

Bayern Munich:

Real Madrid: