LAJMI I FUNDIT:

Bateria e motoçikletës elektrike shpërthen derisa po mbushej, shtëpia në Britani përfshihet nga zjarri – lëndohen pesë persona

Bateria e motoçikletës elektrike shpërthen derisa po mbushej, shtëpia në Britani përfshihet nga zjarri – lëndohen pesë persona

Ky është momenti kur një shtëpi private brenda pak sekondave, përfshihet e tëra nga zjarri dhe zhurma që vinte nga kuzhina.

Reklama

Si pasojë e kësaj janë dërguar në spital për trajtim pesë persona, pasi shtëpia e tyre në Illingworth në West Yorkshire të Anglisë u përfshi nga zjarri, transmeton Telegrafi.

Departamenti i zjarrfikësve dhe ekipet e shpëtimit i kanë publikuar pamjet, për të ngritur vetëdijen tek qytetarët për rrezikun e baterive të litiumit.

Në video mund të shihet pronari i shtëpisë duke zbritur shkallëve, kur bateria e motoçiklete elektrike që po mbushej në shtëpi shpërthen brenda shtëpisë.

Pak sekonda më pas e tërë shtëpia përfshihet nga zjarri, ndërsa pronari vrapon për t’i shpëtuar më të dashurit e tyre. /Telegrafi/


Në trend Botë

Më shumë
Kievi publikon një seri videosh pas shkatërrimit të digës,  uji i merr shtëpitë - minat shpërthejnë

Kievi publikon një seri videosh pas shkatërrimit të digës,  uji i merr shtëpitë - minat shpërthejnë

Evropa
Para dhe pas shpërthimit, imazhet satelitore shfaqin digën Kakhovka që u hodh në erë

Para dhe pas shpërthimit, imazhet satelitore shfaqin digën Kakhovka që u hodh në erë

Evropa
Ukrainasit publikojnë pamje nga droni të qytetit Nova Kakhovka të mbuluar nga uji

Ukrainasit publikojnë pamje nga droni të qytetit Nova Kakhovka të mbuluar nga uji

Evropa
Ukraina thotë se trupat e saj kanë avancuar përreth Bakhmutit

Ukraina thotë se trupat e saj kanë avancuar përreth Bakhmutit

Evropa
Zonja e parë e Rumanisë shkaktoi zemërim në opinion, barti stoli ari në vlerë 12 mijë euro gjatë vizitës në Gjermani

Zonja e parë e Rumanisë shkaktoi zemërim në opinion, barti stoli ari në vlerë 12 mijë euro gjatë vizitës në Gjermani

Rumania
Analistja amerikane Stradner: Vuçiqi i frikësohet Putinit, mbijetesa e tij politike është përshkallëzimi i situatës në Ballkan

Analistja amerikane Stradner: Vuçiqi i frikësohet Putinit, mbijetesa e tij politike është përshkallëzimi i situatës në Ballkan

Serbia
Kalo në kategori