LAJMI I FUNDIT:

Bateria

67 Artikuj

Aehra nënshkruan kontratë me furnizuesin e baterive Miba për SUV-në

Aehra nënshkruan kontratë me furnizuesin e baterive Miba për SUV-në

Auto Lajme
Gotion prezanton baterinë e parë në botë LFP që ofron rreze të vozitjes prej 1,000 kilometrave

Gotion prezanton baterinë e parë në botë LFP që ofron rreze të vozitjes prej 1,000 kilometrave

EVs
CATL vazhdon të dominojë tregun e baterive të veturave elektrike, duke marrë 33 për qind të shitjeve në janar-shkurt

CATL vazhdon të dominojë tregun e baterive të veturave elektrike, duke marrë 33 për qind të shitjeve në janar-shkurt

EVs
LG do të investojë 5.5 miliardë dollarë në fabrikën më të madhe amerikane të baterive në Arizona

LG do të investojë 5.5 miliardë dollarë në fabrikën më të madhe amerikane të baterive në Arizona

EVs
Tesla po përballet me vonesa të tjera të mundshme në dërgesat e Cybertruck

Tesla po përballet me vonesa të tjera të mundshme në dërgesat e Cybertruck

Auto Lajme
India dhe Australia synojnë të nënshkruajnë një marrëveshje më të gjerë në fushën e mineraleve kryesore

India dhe Australia synojnë të nënshkruajnë një marrëveshje më të gjerë në fushën e mineraleve kryesore

EVs
Bateria e motoçikletës elektrike shpërthen derisa po mbushej, shtëpia në Britani përfshihet nga zjarri – lëndohen pesë persona

Bateria e motoçikletës elektrike shpërthen derisa po mbushej, shtëpia në Britani përfshihet nga zjarri – lëndohen pesë persona

Evropa
Tesla planifikon prodhimin e baterive pa metale të çmuara

Tesla planifikon prodhimin e baterive pa metale të çmuara

Auto Lajme
Ford pritet të bëjë publik planin për hapjen e fabrikës së baterive me vlerë prej 3.5 miliardë dollarësh në Michigan

Ford pritet të bëjë publik planin për hapjen e fabrikës së baterive me vlerë prej 3.5 miliardë dollarësh në Michigan

EVs
Deri në vitin 2030, SHBA do të ketë nevojë për më shumë karikues të veturave elektrike

Deri në vitin 2030, SHBA do të ketë nevojë për më shumë karikues të veturave elektrike

EVs
Sa larg duhet të vozitni për të ngarkuar baterinë?

Sa larg duhet të vozitni për të ngarkuar baterinë?

Auto Lajme
Elli tani ka 400,000 pika karikimi për veturat elektrike në Evropë

Elli tani ka 400,000 pika karikimi për veturat elektrike në Evropë

EVs
Kompania e mbështetur nga Harvard prodhon një bateri EV e cila karikohet plotësisht në tre minuta

Kompania e mbështetur nga Harvard prodhon një bateri EV e cila karikohet plotësisht në tre minuta

Auto Lajme
Konfirmohet kapaciteti i baterisë së OnePlus 10T, do të rimbushet më shpejtë se 10 Pro

Konfirmohet kapaciteti i baterisë së OnePlus 10T, do të rimbushet më shpejtë se 10 Pro

Mobile
Një grup i Tesla ‘prezantojnë’ baterinë e re që mund të zgjasë deri në 100 vjet

Një grup i Tesla ‘prezantojnë’ baterinë e re që mund të zgjasë deri në 100 vjet

EVs
Shefi i Stellantis paralajmëron për mungesën e baterive për vetura elektrike në të ardhmen

Shefi i Stellantis paralajmëron për mungesën e baterive për vetura elektrike në të ardhmen

Auto Lajme
Nissan i Japonisë planifikon prodhimin e baterive të makinave elektrike që pritet ‘të ndryshojnë lojën’

Nissan i Japonisë planifikon prodhimin e baterive të makinave elektrike që pritet ‘të ndryshojnë lojën’

Auto Lajme
Sa kushton ndërrimi i baterisë së veturave elektrike?

Sa kushton ndërrimi i baterisë së veturave elektrike?

Auto Lajme
Tetë mënyra për të kursyer jetën e baterisë në iPhone dhe për të përfituar sa më shumë nga një mbushje e vetme

Tetë mënyra për të kursyer jetën e baterisë në iPhone dhe për të përfituar sa më shumë nga një mbushje e vetme

Lajme Teknologji
Tesla Model S ka një distancë prej 1200 kilometrash me një lloj të ri baterie

Tesla Model S ka një distancë prej 1200 kilometrash me një lloj të ri baterie

Auto Lajme
“Truk” që bateria e iPhone-it tuaj të qëndrojë më shumë

“Truk” që bateria e iPhone-it tuaj të qëndrojë më shumë

Mobile
Tesla Model 3 dhe Y vijnë me një çip të ri dhe bateri të re

Tesla Model 3 dhe Y vijnë me një çip të ri dhe bateri të re

Auto Lajme
Krijohet një bateri fleksibile që mund të lahet në makinë larëse

Krijohet një bateri fleksibile që mund të lahet në makinë larëse

Lajme Teknologji
Xiaomi prezanton bateritë me kapacitet më të lartë dhe monitorim të avancuar të karikimit

Xiaomi prezanton bateritë me kapacitet më të lartë dhe monitorim të avancuar të karikimit

Lajme Teknologji