LAJMI I FUNDIT:

Batatina: Do të vazhdojmë ta ruajmë ekipin, fokusi në finale të Kupës së Kosovës

Batatina: Do të vazhdojmë ta ruajmë ekipin, fokusi në finale të Kupës së Kosovës

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka folur pas humbjes me Drenicën në “Bajram Aliu” me rezultat 4-2.

Reklama

Ai ka thënë se Llapi do të vazhdojë të ruajë lojtarët kryesor për ndeshjen finale të Kupës së Kosovës.

“Ndalëm shumë zëra se Llapi po luan me disa skuadra me ekipin e dytë dhe me disa të tjera me ekipin e parë. Luajtëm me ekipin e dytë edhe ndaj një kundërshtari direkt për mbijetesë siç është Drenica”.

“Fokusi ynë është te kupa dhe këtë e kam thënë nga fillimi i pranverës”.

“Ne do të synojmë që të marrim maksimumin e pikëve nga ndeshjet e mbetura, por tifozët e Llapit duhet të jenë të qetë, pasi që Llapi asnjëherë nuk do të largohet nga liga”, ka thënë Batatina.

Pas kësaj disfate skuadra e Llapi zbret në pozitën e gjashtë me 39 pikë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Intelektualët” e Dritës me koreografi për ngjarjet e fundit në veri: Kur ushtria juaj të kthehet në tokën tonë

“Intelektualët” e Dritës me koreografi për ngjarjet e fundit në veri: Kur ushtria juaj të kthehet në tokën tonë

Superliga
Edon Zhegrova shënon super gol te Lille

Edon Zhegrova shënon super gol te Lille

Ligue 1
Humbësi i vitit: Një bastvënës humbi 11 mijë euro për shkak të gabimit trashanik  të gjyqtarëve në Angli

Humbësi i vitit: Një bastvënës humbi 11 mijë euro për shkak të gabimit trashanik të gjyqtarëve në Angli

Premier League
Mauricio Pochettino i jep një këshillë mikut të tij të vjetër Mikel Artetas: Ajo që po bën me këta dy lojtarë të Arsenalit është e rrezikshme

Mauricio Pochettino i jep një këshillë mikut të tij të vjetër Mikel Artetas: Ajo që po bën me këta dy lojtarë të Arsenalit është e rrezikshme

Premier League
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Gjyqtarët e VAR-it që anuluan një gol të rregullt të Liverpoolit marrin dënimin

Gjyqtarët e VAR-it që anuluan një gol të rregullt të Liverpoolit marrin dënimin

Premier League
Kalo në kategori