Batatina për barazimin e Llapit: Gjilanit i dhamë leksione, nuk janë për titull

Tahir Batatina është shprehur mjaftë i lumtur me barazimin e Llapit në udhëtim te Gjilani në kuadër të javës së 27-të në Superligën e Kosovës.

Llampjanët morën një pikë mjaftë të vlefshme, pasi barazuan ndaj gjilanasve 2-2, edhe deri në fund të takimit ishin duke triumfuar.

Batatina pas ndeshjes deklaroi se ata i kanë dhënë leksione kundërshtarit, duke iu treguar se nuk janë për titull.

Lexo po ashtu Mbyllet ndeshja dramatike: Gjilani dhe Llapi ndajnë pikët në takimin që prodhoi katër gola

“Ajo çka është me rëndësi, shumë skuadra kanë diskutuar për Llapin. Por, edhe njëherë tregojmë se Llapi është lideri i Superligës në këtë aspekt” ka thënë strategu i Llapit për Super Sport Kosova.

“Duke e parë që Gjilani ka një ekip të mirë, kemi qenë të vëmendshëm që nga minuta e parë. Kemi realizuar golin shumë herët dhe kemi mundur që në pjesën e parë ta përfundojmë ndeshjen”.

“Nëse e shohim taktikisht, në të gjitha aspektet e kemi dërmuar Gjilanin dhe i kemi treguar qe ne e meritojmë me qenë në pozitat e para tabelare. Sot me gëzon fakti që futbollistët luajtën të motivuar kundër një Gjilanit të cilin sot me bindi që nuk është për kampion, dhe në një far forme vetë e humbëm ndeshjen”, përfundoi Batatina. /Telegrafi/

Reagon babai i Olti Hysenit, pas deklaratës 'bombastike' të lojtarit të talentuar

Zbulohet emri i vërtetë i Kylian Mbappes - ka lënë të shokuar fansat e tij

Një minutë në fushë kushton 2 milionë euro – dështimi më i madh i Chelseat nga blerjet e fundit

Zviceranët e provokojnë me pyetje Shaqirin, ai i përgjigjet me fakte: Kur nuk kam qenë i gatshëm për ngjarjet e mëdha?

Kalimi te Real Madridi nuk ka të bëjë me paratë: Zbulohet pasuria neto e Kylian Mbappes