Golden State Warriors dhe Toronto Raptors gjatë orëve të para të ditës së nesërme do të zhvillojnë ndeshjen e parë të serisë finale të “play-off”në NBA.

Një prej basketbollistëve më fatlum të kësaj lige është Patrick McCaw, i cili ka tri vite që po luan në konkurrencën më të fortë në botë.

Ajo që e bën të veçantë lojtarin është se brenda këtyre tri sezoneve ka luajtur gjithmonë në finale të ligës amerikane të basketbollit.

Ai në dy të parat është shpallur kampion dhe në të dyja rastet titullin e ka fituar me Golden State.

McCaw nuk arriti të negociojë me ta për një kontratë të re dhe përfundoi në Cleveland Cavaliers, por që dy javë më pas u largua në drejtim të Torontos.

Ndryshe, 23-vjeçari në sezonin e parë te skuadra kanadeze ka dhënë një kontribut të vogël, ku ka një mesatare prej 3.7 pikëve, 1.7 kërcimesh dhe 1.2 asistimesh. /Telegrafi/