Bashkimi, lider i Superligës së Kosovës në basketboll

Bashkimi ka shënuar fitoren e radhës në kuadër të IP Superligës së Kosovës në basketboll.

Prizrenasit kanë triumfuar para shikuesve të vetë në palestrën “Sezai Surroi” kundër Trepçës me rezultat 84-63.

“Arpagjik’t” gjatë gjithë ndeshjes treguan lojë të bukur në sulm dhe mbrojtje efikase, e cila gjë i solli fitoren e dytë nën drejtimin e trajnerit grek, Fotis Takianos.

Çereku i parë për vendasit ishte i suksesshëm pasi që e përfunduan me tetë pikë epërsi, 24:16.

Periudha e dytë iu takoi mysafirëve, të cilët arritën të zvogëlonin disavantazhin në 40:37.

Por, dhjetë minutshi i tretë ishte më i mirë për Bashkimin pasi që këtë çerek e përfunduan me 12 pikë epërsi, 23:11.

Në çerekun e fundit vendasit arritën të ruanin avantazhin dhe kështu, ndeshja përfundoi me rezultat 84-63.

Adrian Motley ishte basketbollisti më efikas me 23 pikë ndërsa te Eric Williams u tregua më i miri te “minatorët” 24 sosh.

Pas kësaj, Bashkimi zë pozitën e parë të renditjes tabelore me 12 pikë ndërsa Trepça mbetet në vendin e shtatë me tetë pikë. /Telegrafi/

Barcelona po nënshkruan mega-kontratë, ajo do t'i sjellë klubit mbi një miliard euro

Shkodran Mustafi parashikon fituesin e Kampionatit Evropian dhe paralajmëron rikthimin në futboll

Zinedine Zidane ‘një hap larg’ emërimit si trajner i gjigantit të njohur evropian

E ardhmja e Guardiolës tek Man City në dyshim – një emër i ri del favorit për ta zëvendësuar atë

Granit Xhaka mesazh Arsenalit për titullin kur kanë mbetur edhe gjashtë xhiro deri në mbyllje

Ka pesë vite pjesë e klubit, çmimi qesharak i shitjes që Reali i ka vendosur yllit të skuadrës