LAJMI I FUNDIT:

Bashkimi dhe Prishtina kërkojnë finalen

Bashkimi dhe Prishtina kërkojnë finalen
(Foto: basketbolli.com)
Reklama

Sot zhvillohen ndeshjet kthyese të fazës gjyamëfinale së Play Off-it në kuadër të Superligës së Femrave.

Ndeshja e parë zhvillohet nga ora 13:30, ku Trepça është nikoqire e Bashkimit. Në ndeshjen e parë Bashkimi triumfoj ndaj Trepçës me rezultat 75:53 dhe pret kalimin në finale.


Ndeshja derbi e kësaj faze të Play Off-it sot zhvillohet në Pejë, ku Penza pret në shtëpi Prishtinën. Në ndeshjen e parë Prishtina fitoi bindshëm 100:57 dhe është favorite për të depërtuar në finale. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Luis  Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Luis Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Ndërkombëtare
Çfarë i duhet Man United për të siguruar kualifikimin tutje, pas barazimit me Galatasaray?

Çfarë i duhet Man United për të siguruar kualifikimin tutje, pas barazimit me Galatasaray?

Liga e Kampionëve
Alarm te Prishtina 01 në debutimin në Elite Stage të Ligës së Kampionëve në futsall, humbje zhgënjyese ndaj Almatyt

Alarm te Prishtina 01 në debutimin në Elite Stage të Ligës së Kampionëve në futsall, humbje zhgënjyese ndaj Almatyt

Futsall
Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Premier League
Barcelona zbulon stemën e re me kuptim të veçantë

Barcelona zbulon stemën e re me kuptim të veçantë

La Liga
Ronaldo në telashe të mëdha: Ylli portugez është paditur për promovim të kriptomonedhave

Ronaldo në telashe të mëdha: Ylli portugez është paditur për promovim të kriptomonedhave

Ndërkombëtare
Kalo në kategori