LAJMI I FUNDIT:

Barcelona triumfoi në miqësoren ndaj New York Red Bulls

Barcelona triumfoi në miqësoren ndaj New York Red Bulls

Barcelona ka fituar me rezultat 2-0 ndaj New York Red Bull në ndeshjen miqësore parasezonale të zhvilluar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Reklama

Klubi katalunas ende gjendet në SHBA për përgatitje parasezonale dhe së fundmi kanë zhvilluar një miqësore tjetër, mëngjesin e sotëm (e diel).

Barcelona është takuar me NewYork Red Bull në “Red Bull Arena”, ndeshje të cilën e ka fituar pa vështirësi.

Pjesa e parë e ndeshjes u karakterizua me lojë më të mirë dhe dominim të Barcelonës, e cila shënoi edhe një gol.

Goli i vetëm në këtë pjesë erdhi në minutën e 40-të dhe ishte Ousmane Dembele, i cili shënoi për epërsinë 1-0.

Në pjesën e dytë, Xavi bëri shumë ndryshime për t’i provuar thuajse të gjithë lojtarët dhe për të pasur një pasqyrë më të qartë për formacionin titullar.

Megjithatë, loja e mirë dhe dominimi vazhdoi edhe në këtë pjesë, me Barcelonën që shënoi dhe një gol dhe vulosi fitoren.

Goli i vetëm në këtë pjesë erdhi në minutën e 87-të me Memphis Depay, i cili vulosi fitoren me rezultat përfundimtar 2-0. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Premier League
Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Bundesliga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Ligat tjera
Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Premier League
“Është shumë e thjeshtë”, Erik Ten Hag shpjegon arsyet që çuan deri tek humbja ndaj Crystal Palace

“Është shumë e thjeshtë”, Erik Ten Hag shpjegon arsyet që çuan deri tek humbja ndaj Crystal Palace

Premier League
Kalo në kategori