LAJMI I FUNDIT:

Barcelona synon transferimin e Justin Kluivert për zëvendësimin e Ousmane Dembeles

Barcelona synon transferimin e Justin Kluivert për zëvendësimin e Ousmane Dembeles
Justin Kluivert . (Photo by Emilio Andreoli/Getty Images)

Barcelona po përgatitet ta shes sulmuesin francez Ousmane Dembele, edhe përkundër se kishte shpenzuar mbi 100 milionë euro për transferimin e tij.

Reklama

Katalunasit janë lodhur nga lëndimet e shpeshta të lojtarit dhe kjo është arsyeja që e kanë vendosur në tregun e transferimeve.

Kampioni në fuqi i Spanjës synon që të fitojë më shumë se 60 milionë euro nga shitja e Dembeles në verë.

Barça ka gjetur tanimë zëvendësimin për të dhe janë duke u interesuar ta sjellin në Camp Nou, anësorin holandez Justin Kluivert.

Justin Kluivert . (Photo by Maurizio Lagana/Getty Images)

Sulmuesi i Romës ka kaluar dy sezone në kryeqytetin italian dhe po kërkohet nga disa skuadra të ndryshme pasi pritet shitja e tij.

Roma do ta shes Kluivertin për ta përmirësuar bilancin financiar dhe skuadrat si Arsenal, Everton dhe Fiorentina kanë treguar interesim për të.

Për interesimi i Barcelonës ka bërë që Kluivert të mos ngutet sa i përket të ardhmes, pasi ëndrra e tij është të vesh fanellën e Blaugranëve.

Justin Kluivert . (Photo by Gabriele Maltinti/Getty Images)

21-vjeçari shpreson që Barcelona të bëjë ofertë dhe të luaj për kataluansit, njëjtë siç kishte vepruar babai i tij Patrick Kluivert.

Në anën tjetër Roma është gati të heqë dorë nga ylli i tyre për një shumë rreth 25 milionë euro. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Shtatë shtetet e vetme që janë ndaluar të luajnë në histori të Kupës së Botës

Shtatë shtetet e vetme që janë ndaluar të luajnë në histori të Kupës së Botës

Përfaqësueset
Kante hap llogarinë në Arabinë Saudite, shënon gol të jashtëzakonshëm nga distanca

Kante hap llogarinë në Arabinë Saudite, shënon gol të jashtëzakonshëm nga distanca

Ligat tjera
Man Utd i gatshëm të shesë Sanchon për një çmim të lirë

Man Utd i gatshëm të shesë Sanchon për një çmim të lirë

Premier League
Messi tregon se si e mendon të ardhmen, punën që synon ta bëjë pas pensionimit

Messi tregon se si e mendon të ardhmen, punën që synon ta bëjë pas pensionimit

Ndërkombëtare
Talenti nën pronësi të Barcelonës, Vitor Roque pëson lëndim të rëndë në Brazil - largohet me barelë

Talenti nën pronësi të Barcelonës, Vitor Roque pëson lëndim të rëndë në Brazil - largohet me barelë

Ndërkombëtare
Kalo në kategori