Barcelona nuk ndalet në La Liga, 18 pikë në gjashtë ndeshjet e para (Video)

Barcelona ka fituar në udhëtim te rivali lokal, Girona, me rezultat të thellë 3-0 në kuadër të javës së gjashtë të kampionatit spanjoll, La Liga.

Gjiganti katalunas ka kryer punën e tyre edhe në ndeshjen e gjashtë kampionale, duke shënuar po kaq fitore dhe mbajtur primatin në tabelë me maksimumin e pikëve.

Seria e golave në këtë ndeshje u hap në minutën e 17 të ndeshjes me mbrojtësin Aday Benitez, i cili shënoi autogol pas devijimit që i bëri goditjes së Jordi Albas duke u quar Barçën në epërsi 1-0.

Festa e Barçës tek goli i parë i ndeshjes

Përkundër shumë rasteve tjera në këtë pjesë, gola tjera nuk pati dhe pjesa e parë përfundoi me epërsinë minimale të skuadrës nga Camp Nou.

Në pjesën e dytë, Barça arriti të shënoj edhe dy gola tjerë, ku i pari erdhi pas vetëm tre minutave lojë, kur goditja në formë harkimi me thembër e Aleix Vidal u devijua nga këmbët e portierin Gorka Iraizoz për epërsinë 2-0.

Vidal iu gëzua golit të dytë

Barcelona golin e tretë e gjeti në minutën 70 të ndeshjes, ku Luis Suarez shënoi për 3-0 pas një kundërsulmi të shpejt, ku asistimi i erdhi nga Sergi Roberto.

Pas kësaj fitore, katalunasit prijnë të vetëm në tabelë me 18 pikë dhe ndeshjen e radhës e luajnë në shtëpi ndaj Las Palmasit, ndërsa Girona renditet në vend të 16 me pesë pikë dhe ndeshjet tjetër udhëtojnë te Celta Vigo. /Telegrafi/

Xabi Alonso ka vendosur një rekord të ri historik në futboll, pas kualifikimit në gjysmëfinale të Ligës së Evropës

Liga e Evropës
Casemiro rrëfen detaje nga largimi i tij prej Real Madridit: Hyra në zyrën e Ancelottit, ai filloi të qante

Ronald Araujo afër largimit nga Barcelona? Agjenti i tij në bisedime me klubin e njohur

Zbulohet arsyeja pse Man City vendosi të shesë Cole Palmer për të cilën Guardiola mund të pendohet

Cristiano Ronaldo bëri një gabim shumë të madh kur parashikoi tre favoritët për Ligën e Kampionëve