LAJMI I FUNDIT:

Barcelona mposht Sevillën fal një autogoli të Sergio Ramos, rrëmben pozitën e parë në La Liga

Barcelona mposht Sevillën fal një autogoli të Sergio Ramos, rrëmben pozitën e parë në La Liga

Barcelona ka shënuar fitore ndaj Sevillas me rezultat 1-0 në ndeshjen hapëse të javë së tetë në La Liga.

Fillimi i ndeshjes ishte i barabartë me të dy skuadrat që tentonin golin dhe kishin rastet e tyre.


Dodi Lukebakio dhe Ivan Rakitic rrezikuan për Sevillan, ndërsa Joao Felix kishte dy raste për Barcelonën.

Pas minutës së 30-të Barcelona kishte edhe tre raste, me Raphinhan dy herë dhe një herë tentuan me Fermin Lopez që dështoi nga një pozitë ideale.

Edhe në fillimin e pjesës së dytë të dy skuadrat kishin nga një rast, ku Gavi dhe Djibril Sow ishin afër golit.

Ndeshja u zhbllokua në minutën e 76-të, kur Lamine Yamal dërgoi një top drejt portës i cili u devijua nga Sergio Ramos për të përfunduar në rrjetë për 1-0.

Deri në fund edhe pse kishte raste, rezultati nuk ndryshoi dhe Barcelona mori fitoren e gjashtë sezonale dhe me 20 pikë aktualisht është lider në La Liga.

Sevilla mbetet e 12-ta me 7 pikë të tubuara. /Telegrafi/

Standings provided by Sofascore

Në trend Sport

Më shumë
Kane zbulon mbrojtësit më të vështirë me të cilët është përballur në karrierën e tij

Kane zbulon mbrojtësit më të vështirë me të cilët është përballur në karrierën e tij

Bundesliga
Armando Broja drejt transferimit në Serie A

Armando Broja drejt transferimit në Serie A

Premier League
UEFA identifikon ndeshjen me rrezikshmëri të lartë për Euro 2024 - tifozët e këtij vendi janë

UEFA identifikon ndeshjen me rrezikshmëri të lartë për Euro 2024 - tifozët e këtij vendi janë "kafshë"

Përfaqësueset
Vendimi skandaloz i gjyqtarit tërboi lojtarët e Man Cityt, Haaland e humbi plotësisht durimin gjatë dhe pas ndeshjes

Vendimi skandaloz i gjyqtarit tërboi lojtarët e Man Cityt, Haaland e humbi plotësisht durimin gjatë dhe pas ndeshjes

Premier League
Ten Hag ka humbur mbështetjen e disa lojtarëve në dhomën e zhveshjes

Ten Hag ka humbur mbështetjen e disa lojtarëve në dhomën e zhveshjes

Premier League
Kosova në vazon e dytë në Ligën C të Kombeve, këta janë kundërshtarët e mundshëm

Kosova në vazon e dytë në Ligën C të Kombeve, këta janë kundërshtarët e mundshëm

Përfaqësuesja e Kosovës
Kalo në kategori