Barcelona thuhet se ka mposhtur Manchester Cityn në garën për të nënshkruar me mbrojtësin e djathtë të Juventusit, Joao Cancelo.

Cancelo duket se është vendosur për transferimin te City, por ata aktualisht po finalizojnë transferimin e mesfushorit të Atletico Madridit, Rodri Hernandez.

Për më tepër, kampionët anglezë ende nuk e kanë plotësuar çmimin prej 60 milionë eurosh të kërkuar nga Juventusi, me bardhezinjtë që nuk janë të përgatitur për të marrë Danilion si pjesë e shkëmbimit.

City arrin marrëveshje personale me Cancelon, por problemi qëndron te Juventusi City arrin marrëveshje personale me Cancelon, por problemi qëndron te Juventusi

Sipas mediumit italian Gazzetta dello Sport, kjo situatë ia ka hapur derën Barçës, që mund të humbasë portugezin Nelson Semedo, i cili mund të kaloj te Atletico Madridi.

Cancelo pëlqehet shumë nga City dhe Bayern Munichu (Foto: Michael Steele/Getty Images/Guliver)

Katalunasit gjithashtu kanë qenë të lidhur me rikthimin e Dani Alvesit, ish-mbrojtësi i Juventusit, i cili është lojtar i lirë pas largimit nga Paris Saint-Germain.

La Gazzetta i bashkohet gazetarit Gianluca Di Marzio në pretendimin se Zonja e Vjetër mund të zëvendësoj Cancelon me Matteo Darmian të Manchester Unitedit. /Telegrafi/