LAJMI I FUNDIT:

Barcelona e gatshme ta shesë “përbindëshin” – ia cakton çmimin

Barcelona e gatshme ta shesë “përbindëshin” – ia cakton çmimin

Barcelona është gati të shesë Mikayil Faye te Porto, siç u raportua nga Fabrizio Romano.

Sipas ekspertit të transferimeve, skuadra katalunase kërkon 15 milionë euro për shitjen e të riut.

Barça tani është duke pritur një ofertë nga Porto këtë javë për Faye dhe ka planifikuar një takim me klubin portugez për të diskutuar marrëveshjen.


Romano shton se Barcelona dëshiron një klauzolë kthimi në kontratën e Faye, pasi ata duan të kenë fjalën e tyre në të ardhmen e tij. Porto pritet ta pranojë këtë detaj të vogël.

Barça pagoi vetëm 1.5 milionë euro për të nënshkruar me Faye nga NK Kustosija që do të thotë se ata do të fitonin 10 herë më shumë se sa shpenzuan.

Megjithatë, klubi Blaugranas do të largonte një mbrojtës të fuqishëm. Faye e çoi Barca Athletic në prag të promovimit këtë sezon dhe shënoi katër gola gjatë sezonit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Është më e rëndësishme se nënshkrimi me Nico Williams' - Koeman fajëson rënien e Barcelonës me trajtimin e legjendave të klubit

“Është më e rëndësishme se nënshkrimi me Nico Williams' - Koeman fajëson rënien e Barcelonës me trajtimin e legjendave të klubit

La Liga
Lëshoi fushën i dëmtuar dhe me lot në sy – trajneri dhe presidenti i klubit flasin për gjendjen e Albion Rrahmanit

Lëshoi fushën i dëmtuar dhe me lot në sy – trajneri dhe presidenti i klubit flasin për gjendjen e Albion Rrahmanit

Ligat tjera
“Do të jetë viti i tij, do të bëhet yll i “Old Trafford”” - Ten Hag ‘harron’ Leny Yoron dhe flet fjalë të mëdha për talentin tjetër të Man Utd

“Do të jetë viti i tij, do të bëhet yll i “Old Trafford”” - Ten Hag ‘harron’ Leny Yoron dhe flet fjalë të mëdha për talentin tjetër të Man Utd

Premier League
Mourinho e do te Fenerbahce njërin nga mesfushorët e preferuar të Guardiolas

Mourinho e do te Fenerbahce njërin nga mesfushorët e preferuar të Guardiolas

Ligat tjera
Zbulohen pagat e lojtarëve në La Liga – dy lojtarë fitojnë më shumë se Mbappe

Zbulohen pagat e lojtarëve në La Liga – dy lojtarë fitojnë më shumë se Mbappe

La Liga
Liverpooli po përgatit ofertën prej 65 milionë eurosh për top yllin e La Ligas

Liverpooli po përgatit ofertën prej 65 milionë eurosh për top yllin e La Ligas

Premier League
Kalo në kategori