LAJMI I FUNDIT:

Barcelona e bën prioritet transferimin e sensacionit gjerman, Youssoufa Moukoko

Barcelona e bën prioritet transferimin e sensacionit gjerman, Youssoufa Moukoko

Youssoufa Moukoko është duke shkëlqyer këtë edicion me Borussia Dortmundin.

Reklama

Talenti i madh gjerman ka marrë më shumë hapësira nga trajneri Edin Terzic dhe po i shfrytëzon ato me gola dhe asistime.

17-vjeçari në 20 ndeshjet zyrtare këtë edicion ka gjetur rrjetën gjashtë herë dhe ka asistuar në gjashtë gola për bashkëlojtarët e tij në 1008 minuta të zhvilluara.

E përditshmja katalunase Sport ka raportuar se Moukoko është prioritet i Barcelonës për sezonin e ardhshëm.

Sulmuesi gjerman është futur në vitin e fundit të kontratës me Dortmundin dhe në verën e vitit 2023 do të jetë i lirë.

Kjo është arsyeja kryesore që katalunasit po këmbëngulin t’i sigurojnë shërbimet e Moukokos qysh në janar, në mënyrë që lojtari t’iu bashkohet në verë si transferim i lirë.

Megjithatë katalunasit nuk do ta kenë aspak të lehtë nënshkrimin me yllin gjerman, pasi konkurrenca për transferimin e tij është shumë e madhe.

Bayern Munich, Manchester United, Chelsea, Real Madrid e Paris Saint Germain janë top klubet tjera që duan transferimin e sensacionit gjerman. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mourinho i acaruar e priti me fyerje dhe sharje gjyqtarin në parkingun e autobusit

Mourinho i acaruar e priti me fyerje dhe sharje gjyqtarin në parkingun e autobusit

Liga e Evropës
“Nuk i dua të argjendtat”, momenti epik kur Mourinho i dhuroi medaljen e tij një tifozi pas finales

“Nuk i dua të argjendtat”, momenti epik kur Mourinho i dhuroi medaljen e tij një tifozi pas finales

Liga e Evropës
Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Premier League
UEFA kërkon të kufizojë shthurjen ekonomike në transferime dhe paga, Liga Premier pritet të jetë më e goditura

UEFA kërkon të kufizojë shthurjen ekonomike në transferime dhe paga, Liga Premier pritet të jetë më e goditura

Ndërkombëtare
Mourinho pas humbjes në finale: Gjyqtari dukej spanjoll, shkojmë në shtëpi të vdekur për shkak të një padrejtësie

Mourinho pas humbjes në finale: Gjyqtari dukej spanjoll, shkojmë në shtëpi të vdekur për shkak të një padrejtësie

Liga e Evropës
Ministri i Sportit i Arabisë Sauditë lë të kuptohet për transferimet e Messit dhe Benzemas

Ministri i Sportit i Arabisë Sauditë lë të kuptohet për transferimet e Messit dhe Benzemas

Ligat tjera
Kalo në kategori