Barcelona ka vazhduar me fitore në La Liga, por këtë herë me goleadë.

Kataluniasit kanë fituar ndaj Sporting Gijonit me rezultat 6-1, ndërsa për vendasit në këtë takim golat i shënuan Lionel Messi (9’), Rodriguez (11’),  Suarez (27’), Poco (49’), Neymar (65’) dhe Ivan Rakitic (87’).

Më i miri në këtë takim ishte Messi, ndërsa më poshtë keni notat e lojtarëve nga të dy skuadrat. /Telegrafi/

Notat e lojtarëve të Barcelonës:

Notat e lojtarëve të Gijonit: