Bayern Munich e ka turpëruar Barcelonën në kuadër të çerekfinales së Ligës së Kampionëve.

Bavarezët kanë triumfuar me rezultat të thellë 8-2, në një ndeshje që e kanë stër dominuar nga fillimi e deri në fundin e saj.

Thomas Muller dhe Philippe Coutinho shënuan nga dy gola, ndërsa Robert Lewandowski, Joshua Kimmich, Serge Gnabry e Ivan Perisic realizuan nga një tjetër.

David Alaba me një autogol dhe Luis Suarez me një gol tjetër ishin realizatorët e Barcelonës në këtë mbrëmje.

Thomas Mueller . (Photo by Rafael Marchante/Pool via Getty Images)

E lojtari kryesor i kësaj mbrëmje ka qenë Thomas Muller që kontribuoi me dy gola e një asistim, ku në fund mori edhe notën maksimale 10.

Të gjithë lojtarët e Bayernit pa dallim luajtën një ndeshje të madhe, duke turpëruar katalunasit.

Lionel Messi . (Photo by Manu Fernandez/Pool via Getty Images)

Ashtu siç jemi mësuar çdo herë që Leo Messi të ketë notë të madhe nuk ndodhi në këtë takim një gjë e tillë, pasi argjentinasi nuk ishte në natën e tij më të mirë.

Natyrisht se fajtorët kryesorë për këtë disfatë të turpshme ishte edhe reparti i mbrojtjes që bënë një ndeshje skandaloze së bashku me portierin Marc Andre Ter Stegen. /Telegrafi/